Pogledaj jedan post
Old 14.05.2017., 14:59   #98
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Naravno -niče nitko drugi nakon što sam ti odgovorio poslovično,opširno,informativno, duhovito i ruhom finom stila očekujem od tebe
da mom meni i našim nama odgovoriš

a) što tvoja i Sigmundova -tertium non datur- logika kaže na openhajmerove izjave o elektronu koji se ponaša tako da Aristetolovska logika ostaje neupotrebljiva i posrana

b)
što tvoja i Sigmundova ljubavnica -tertium non datur -logika kaže na Budhine izjave o tome što istina nije tj istina nije ni ovo ni ono ni ovo ni ono a istovremeno kaže da je našao istinu koja je oslobođena bilo koje hegelove i sigmundove elaboracije
==

Zanima me kako ćeš se izvući iz rupe u koju si upao i koju si sam sebi iskopao xe xe

Teško da sam tu rupičicu iskopao samom sebi, budući da si ti prilično iznebuha uveo Oppenheimera bez puno veze s dotadašnjom raspravom, tako da se više radi o tvom pokušaju da mi iskopaš neku zamku. Ali budući da ti je stalo do mog odgovora, evo može.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Opet ovi tvoji podmećući karikaturalni zaključci .

Odgovoriti ću ti ovako:

''Ako se u kvantnoj fizici upitamo :

Da li položaj elektrona ostane isti tokom vremena – moramo reći- NE
Ako se upitamo da li se položaj elektrona mijenja tokom vremena –moramo reći-NE
Ako se upitamo da li elektron miruje –moramo reći –NE
Ako se naposljetku upitamo da li se elektron giba moramo reći-NE
.''

Baš me zanima koje ćeš čudnovate karikaturalne podmećuće zaključke dati na ove moje 4 tvrdnje pa te molim da to učiniš prije nego što ćeš čitati dalje..

.....

.....

......

ne varaj !



......

trebaš najprije na papirić ili mentalno odgovoriti u stilu tih tvojih skokovitih PODMEĆUĆIH KARIKATURALNIH zaključaka ...
Elem, ne moramo reći ništa od toga. Čast Oppenheimerovom poznavanju kvantne mehanike, ali ima i jednako dobrih fizičara koji kažu druge stvari. Dakle, ne moramo reći.

Although quantum mechanics has held up to rigorous and thorough experimental testing, many of these experiments are open to different interpretations. There exist a number of contending schools of thought, differing over whether quantum mechanics can be understood to be deterministic, which elements of quantum mechanics can be considered "real", and other matters.https://en.wikipedia.org/wiki/Interp...ntum_mechanics

Evo tabličnog prikaza nekih od interpretacija kvantne mehanike, tek toliko da se vidi raznolikost shvaćanja različitih fizičara, od kojih neki nisu ništa lošiji od Oppeneheimera:
Dakle, postoje raznoliki načini na koje fizičari odgovaraju na ta i slična pitanja, odnosno, ne stoji da "moramo reći" proturječne stvari.

[Odgovorit ću i na tertium non datur, ne brini.]
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom