Pogledaj jedan post
Old 06.07.2017., 09:50   #50
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ako je rušila tri četvrtine studenata svake generacije, onda je ne samo rospija nego i loša profesorica.

Ja kao profesorica nisam dobro obavila posao ako mi tri četvrtine studenata nije u stanju proći ispit.
Dobro, ja doduše imam suprotan problem, tj. previsoku prolaznost, ali to je zato što studenti zavole moje predmete, pa im je neugodno izaći na ispit a da se nisu dobro spremili.
Ja kao profesorica uopće ne razbijam glavu o prolaznosti. Moji ispiti su uvijek zadnji koje studenti polože, dosta ih izgubi godinu zbog njih. Dok god ima onih koji ih polože s 5 (nema ih baš puno ) smatram da sam posao obavila korektno. Rezultati studentske ankete potvrđuju moj stav.

To što studenti s položenom A razinom mature ne znaju riješiti zadatak tipa :ako su jabuke poskupile 20%, za koliko postotaka bi morale pojeftiniti da cijena ostane kao što je bila u početku, ne znači da ću im zadati zadatke kao npr.:ako imaš tri jabuke, koliko jabuka imaš?

Edit: Ako tri četvrtine studenata nije položilo ispit, to nikako ne znači da 3/4 studenata nije u stanju položiti ispit.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom