Pogledaj jedan post
Old 15.10.2017., 12:12   #6
Quote:
Kloki kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/ducJ9H9lOeU

Ovdje Šoškoćanin optužuje Stipana Bošnjaka za ubojstvo nekog srpskog civila dan prije nego što je sam ubijen u Borovu sa ostalim hrvatskim redarstvenicima.

Koliko tu ima istine? Da li postoje izvori koji govore o navodnom ubojstvu?
ne znam tko je koga ubio , ali kad bi to bila istina , opet se ne bi promjenila službena politika Hrvatske prema slučaju Borovo. Za hrvatske nacionaliste Vukašin Šoškočanin je najomraženije ime i pokušava ga se što više demonizirati . Činjenica je da 90% ljudi u Borovu Šoškočanina doživljava kao heroja koji je branio svoj narod. Ja ne znam što se stvarno dogodilo i nisam istraživao pobliže te događaje , nego govorim kakav je stav tamošnjih ljudi.

Da bismo bolje shvatili značenje V. Šoškočanina i koji su bili njegovi motivi , trebamo se upitati: "Sto bi ja učinio na njegovom mjestu ?" Što naprimjer da je Borovo hrvatsko selo u Srbiji , i da je Šoškočanin Hrvat koji je pobio srpske vojnike koji su pokušali ukloniti hrvatsku zastavu , kakav bi ste onda stav imali prema njemu ? bi li bio zločinac ili "branitelj". ne morate odgovoriti jer znam da nećete biti iskreni , ali promislite o tome.
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom