Pogledaj jedan post
Old 24.02.2008., 22:02   #50
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
e sad, gdje je tu tvoja lilith i zasto ju vidis kao nekog ko ima 'niske porive'? zasto bi seksualno oslobodjena zena koja ne zeli prihvatiti status zrtvovanja svojih potreba, zelja i interesa kojim se u stvari priznaje da je manje vrijedna u odnosu na muskarca koji, bez obzira na talente i inteligenciju, samo zato jer je musko, ima pravo sebicno sebi krociti put kako u karijeri tako i u ljubavnim poduhvatima, dok zena svoje potrebe, zelje i interese, ukoliko joj smetaju u realizaciji uloge 'brizne majke i njezne supruge', mora okarakterizirati kao 'niske porive' i zaboraviti? jbt koja recenica
Da bas, koja recenica.

Otkad su vlastite potrebe, zelje i interesi simbolizirani kroz Lilith pa da se zauzdavajuci nju, zauzdaju i te potrebe? Sto je onda Mjesec u svemu tome? Nauceni i drustveno prihvaceni instinkt?

Drugo, zasto je mislis da je nepriznavanje ili nepoticanje Lilith priznavanje zene da je manje vrijedna u odnosu na muskarca? I sto onda kod muskaraca predstavlja ta Lilith?
Drugim rijecima, ti kazes ukoliko zena nije seksualno oslobodjena zderacica muskaraca koja im pije krv i odrubljuje glavu, onda definitivno zatomljuje svoje istinske nagone i potcinjava se drustveno nametnutoj slici kucanice kojoj je jedina svrha radjanje djece.

Salu na stranu, mislim da se previse znacaja pridaje toj tamnoj strani Mjeseca. I smatram da je tomu tako upravo zato jer se za nesto sto je tako dubinski ukopano, sto rijetko jasno izlazi na povrsinu, misli kako je strasno vazno.
Sto uopce ne mora biti. Kod nekih je vise ili manje zatomnjeno vec prema stupnju razvoja, moglo bi se reci.

Mislim da je i sama simbolika dovoljno jasna. Mjesec je ono o cemu pricamo ovdje - emotivne teznje i unutarnji nagoni. Lilith je tamna strana naseg Mjeseca. Onaj instinkt koji ne vodi uzajamnom osjecajnom ispunjenju nego sebicnom nagonskom zadovoljenju.
Zato kazem - 'zatomiti' ili 'obuzdati'.

Njih zapravo treba nadici, to zelim reci.

Ali to je samo moj stav prema Lilith i njenoj ulozi, tko zna, mozda je to do mog racionalnog i stabilnog Mjeseca u Jarcu.

Mozda bas zato jer mi je Lilith u 12., gdje je jedino moguce ugasiti svoje potrebe, ubiti vlastitu osobu, izbrisati granice sebe i drugih i utopiti se u neku vecu cjelinu....
S.C. is offline  
Odgovori s citatom