Pogledaj jedan post
Old 20.10.2006., 09:35   #11
Kupio sam u Domaslovcu, u selu pokraj Samobora udaljenom oko 3km. Međutim tamo gdje mi je parcela uopće ne izgleda ko selo nego kao naselje s tek izgrađenim kućama s dosta prirode okolo. Meni su imperativi bili cijena do 30000E, uredni papiri, parcela koja nije strma skakaonica, gabariti da nisu 10x100m i još 100 drugih detalja koje sam otkrio da su bitni dok sam tražio. Škola mi je bila zadnji imperativ kako se broj lokacija smanjivao, a na kraju je ispalo da do škole ima 300m

Na kraju sam pristao kupiti 750m2 za 35000E jer više nisam mogao trpjeti glupost prodavača i bio sam na pragu odustajanja, a sve je bilo rješeno u 7 dana jer čovjek je imao uredne papire i parcelu koja je zadovoljavala većinu mojih imperativa. Kažem, tražeći parcelu sam skoro poludio na kakve sam prodavače nailazio, npr. jedan mi je prodavao parcelu s 14 vlasnika, drugi mi je donio dokumentaciju parcele iz Jugoslavije, treći je htio radit parcelizaciju parcele kako bi sebi ostavio 3m širine za puteljak uz parcelu, pa jedan što je nudio parcelu na elitnoj lokaciji sa izvrsnim pogledom da bi se ispostavilo da je to na vrhu brda usred šume i ničega. Ne sjećam se da je ijedan prodavač bio normalan osim ovog zadnjeg.

Inače točno kažeš da je ponuda sve manja, to smo i mi primijetili i već polako odustajali, a cijene luđačke za ono što nude tako da ako misliš kupit onda kupi čim prije!

Elitne lokacije po Gizniku su od 100-150E/m2 a kad dođeš uopće nisu elitne, kod novog SuperKonzuma je oko 120E al onda gledaš u hale, Rakovica je oko 70-90E, Kladje oko 50E s tim da se veće parcele od preko 1000m2 mogu naći i po 35-40E, Hrastina oko 60-80E, Farkaševac i Domaslovec 50-60E, Vrhovčak oko 70E pa naviše. Uglavnom luđačke cijene, a uopće ne vrijedi tolko jer svaka parcela ima neke nedostatke i treba imati sreće s mnogo detalja. Također cjenkaj se s luđacima, kritiziraj parcelu i reci prodavaču svaki nedostatak koji uočiš jer to može spustit cijenu ako je prodavač malo normalniji (što najvjerovatnije nije), mi smo tako spustili za 10000E inače ne bi kupio.
polu is offline  
Odgovori s citatom