Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 24.06.2009., 21:37   #38
isplativa je ona prva. iz plastenika. situacija sa jagodom kod mene je bila ovakva:

dosla je plastenicka. taman sma se ufurala sa ekipom u berbu i dostravu u zgb, kad me presreo sef nabave. pozlilo mi je odma u startu jer sam znala sto me ceka. cekala me info da moramo korigirati cijenu jer na trziste dolazi akcijska jagoda, zadnje berbe iz spanjolske. ok, snizili smo cijenu, ja s eprilagodila. ( nisam imala izbora).

plastenicka je otisla, dosla je vanjska jagoda. radili smo par dana, slijedio je novi poziv. jedan trgovacki lanac ima akcije jagode svaki dan, berba u dolini neretve se blizi kraju, moramo se nositi sa konkurencijom. ok, opet sam se prilagodila i dobila obecanje kad neretvanska jagoda prodje, dizemo cijenu.

do dizanja cijene nije doslo nikad vise. cijena je padala. kad sam sve stavila na papir-pusac sam bez konkurencije. ja ne mogu svojim zenama koje mi dolaze u pola 5 ujutro i rintaju po cijele dane ko stoka smanjiti satnicu. ili im ne dati jesti jer je jagodi pala cijena. nema smisla finalni proizvod ostaviti u polju, zasto sam rintala i podizala plantazu? ukratko, taj fini plod mi se zgadio. vratila sma kredite, zaorala sranje i gotovo.

e sad, da sam ja bila malo pametnija kao sto nisam, trebala sam odraditi drugacije. trebala sam s epreusmjeriti iskljucivo na plastenicku proizvodnju, ici na manju povrsinu, manji broj sadnica, forsirati sto vece prinose i tocka. sad, nakon par godina lako je pametovati. naucila sam lekciju na vlastitim pogreskama. tko zeli slusati, nek slusa i pamti.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom