Pogledaj jedan post
Old 15.05.2014., 04:43   #78
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
potpis na nosorog.
ja sam davno mislila, mozda cu ju upisat na vjeronauk, da dijete ne bude izdvojeno, drugacije, da ne upiru prstom u nju. stalno to slusas, pa te nekako uljuljka, ma da, neka slusa, samo da se ne osjeca nelagodno jer je drugacija.....
i onda sam se trgla, jbt, kakva su to sranja? dokle to ide? sto cemo dopustiti da nam rade djeci samo da se ne izdvajaju?
ako se ja ne slazem s time sto ce tamo slusati, ako ja smatram da je stetno za mladi mozak biti izlozen takvom svjetonazoru, kakva sam ja majka ako ju pustim da to slusa?
i kakva sam ja majka ako ju ucim da treba pognuti glavu i uklopiti se pd svaku cijenu? Odustati od svog misljenja, pristati na nesto protiv cega sam dusom i tijelom samo zato da drugi budu zadovoljni?
Tako da ne, ne treba pustiti, dugorocno je puno manja steta za dijete i mijenjanje grupe i sjedenje u knjiznici 45 min nego popustanje pod pritiskom roditelja koji su protiv toga.
Potpuno isti monolog sam drzala prijateljici prije par godina. 
Ona i muz su ateisti. Vjencani samo u maticara, djeca bez sakramenata. Prije skole odluci malog upisat na vjeronauk jer ne zeli da bude drukciji/izostavljen/maltretiran/vatever.
Na kraju se posteno satrala i sad joj je zao. Evo zasto. Prvo je morala ic na nekakav tecaj da dobije sakramente, jer kako ih nijedan roditelj nema, pop nije htio krstit djecu bez toga. Pa je i muza natjerala da se vjencaju u crkvi.
I tako. Krenuo mali u prvi razred i sve super. Nakon par mjeseci se ona pjeni jer ih pop posteno pegla s gradivom, plus mali panicno svako malo podsjeca mamu kako ce morati ici na vjeronuk u crkvi jer ga inace pop nece htjet pricestit. I ovaj cak pitao maloga gdje mu je mama i kad ce doc na misu. Katastrofa.
Eto draga Anasib kako to sve nevino pocne... A kako zavrsi... U ovom slucaju s 4 sata vjeronauka tjedno.

Ne daj se


Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
iskreno pitam, ne izrugujem se, samo me sve to čeka, pa me zanima kako takav pristup funkcionira, kad recimo dijete samo ne želi se izdvajati pa je spremno na svašta radi prihvaćanja od strane vršnjaka, i tako mama i tata misle da treba probati prije nego odlučiš
Pa ne upises dijete na vjeronauk ako ne zelis. Ako se ono bas pati jer se osjeca izostavljeno i non stop zanovijeta da hoce na vjeronauk, i ti procijenis da ga to nece proci, upises ga.
Ja nisam isla na vjeronauk i nitko me nije gnjavio radi toga (osim vjeroucitelja).
U osnovnoj nas troje nije islo. U srednjoj skoli isto troje, umjesto toga smo imali etiku. Nakon krizme se pola razreda prebacilo na etiku
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom