Pogledaj jedan post
Old 11.06.2014., 09:42   #85
U Urbanizmu još nisam bila, otići ću idući tjedan. Hoću se prvo informirati kako bi tamo uopće mogla pratiti/razumjeti ljude o čemu pričaju.

Vezano za Ytong projekt, razgovarat ću s njima još ovaj tjedan pa vidjeti u kojoj su fazi s usklađivanjem.

A loše vrijeme za ulaziti u to... je, jasno mi je da je loše vrijeme, ali ispada da je uvijek zbog nečeg krivi trenutak.

Ima masa toga što se prodaje. Međutim, unutar naših kriterija nema: zemljište baš u Zaprešiću, uredno vlasništvo, od 500 (ma sad može i 450) do 1000 kvadrata, riješen pristupni put, priključci uz cestu, relativno ravan teren. Mogućnost postizanja kakve takve privatnosti od susjeda, a koja je isključena sa zemljištem odmah do zgrade od tri i više kata ili pak nema ničeg, ali je predviđena takva gradnja. I naravno, da je cijena pristojna (do oko 100 eura/m2). Eto, nema šanse da mi je promakao takav oglas.

Kad smo se odlučili za Zaprešić, mislili smo da ćemo moći birati od samog zemljišta do njegove lokacije. Krenuli oglas po oglas, obilazili teren, kontaktirali agencije u slučaju da imaju nešto što nije oglašeno, no ništa. Izbor se sveo na jedno jedino zemljište (a ni ono nije idealno).

„Preporučam ti posjet urbanizmu i raspitaj se o mogućnostima gradnje, koliko smeta što je propisan UPU, jesu li zaista drugi uvjeti na B pa vidi dalje. Parcelacija i sve ostalo sad ide preko geodetskog projekta i time se formira građevinska parcela pa ti je to najmanji problem. Kako ćete vlasništvo riješit to ostaje na vama. Ja bi se u svakom slučaju osigurao u ugovoru da će prodavatelj potpisati diobni ugovor nakon parcelacije ukoliko se odlučiš na suvlasništvo.“

Dobro. A ne vidim kako drugačije nego na suvlasništvo i obavezno uvođenje diobnog ugovora.

Vidjet ćemo hoće li vlasnik na to pristati. U svakom slučaju, makar se i ne dogovorimo, tvoje informacije će mi itekako koristiti ako se odlučimo na kompromis u pogledu nekog drugog postojećeg zemljišta ili ako uleti koje novo.

Dakle, hvala što si se potrudio ući u ovu problematiku i koješta mi pojasniti, od kuda krenuti, koje su mogućnosti, postupci, što uopće raditi... svaka ti čast!
AnamarijaM is offline  
Odgovori s citatom