Pogledaj jedan post
Old 16.03.2015., 22:18   #37
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Isla sam se danas raspitati za nitfy u Suncu kod nas. Posto ga ne rade kod nas, sestra je rekla da ne zna puno i tom testu i pitala me da zasto bih ga uopce zeljela raditi ako je kombinirani probir sigurniji i pouzdaniji. Rekla sam da ce mi komb. prob raditi moj gin. Rekla mi je da se prvo mora provjeriti dal li uopce srce radi. Ja velim da radi, a ona na to 'pa valjda onda radi' Opet pita zasto bih nifty ako cu na kombinirani, kao da nema smisla. A ja kazem da zbog sigurnosti. Ugl. nisam stekla dobar dojam o nifty-u u Suncu. Htjela mi uvaliti obican uzv, papa test i komb. probir umjesto nifty-a
Dal da radim nifty prije probira ili ne?
Jel zna itko dal u Suncu nifty ulazi u trosak policd Silver? Sestra mi to nije znala odgovoriti
džizus krajst, kaj je toj ženi? mislim, kombinirani probir ti daje samo indikacije na osnovu mjera nekih hormona (koji se kod npr. blizanačkih trudnoća ne mogu uzeti u obzir jer su zbog više plodova ionako povišeni), mjera NN, NK, tvojih godina i toga. to je vrlo okvirno i nigdje, NIGDJE ne piše da su ti testovi usporedivi.
ok, kombinirani je dobra smjernica i ako daje vrlo male šanse, velika je vjerojatnost da je sve ok, ali bude i lažno negativnih rezultata, ali neusporedivo više nego kod nifty, harmony itd. jer je samo indikativan.
ovi testovi se s razlogom šalju na drugi kraj svijeta, jer se u tim laboratorijima može iz majčine krvi izolirati fetalni DNK, znači gledaju direktno kromosome djeteta tj. ne mogu otkriti sve, ali kontroliraju se tri najčešće trisomije, za Downov, Patau i Edwardsov sindrom, kao i anomalije spolnih kromosoma (tj. poduplavanje kromosoma, npr. XXY, XXX itd.), tako u rezultatima roditelji otkriju i spol.
ne mogu suditi, ali da mi je frendica tak nekaj rekla, rekla bih joj da pobjegne iz takve ordinacije. mislim, kakva je to informiranost? one informacije koje sam ja pročitala o tim testovima, a i što mi je dr rekla, su u potpunoj suprotnosti s njenim izjavama.

usput, ne znam za nifty ali kad dobite rezultate harmony testa, rezultat je opet izražen kao šansa - znači ne kaže "negativno" ili "pozitivno" već dade postotak ili omjer, ne sjećam se točno, jer se i oni nastoje zaštititi od eventualnih pogrešaka ili propusta. zato se kaže da je 98 ili 99% siguran, a ne svih 100% (nisam više sigurna točno koliko, ali je jako visoka sigurnost).

jel trebate izvore za čitanje? mislim, linkam vam ono što sam ja čitala, da znate same prosuditi, ovo preko foruma je uvijek placerski, radije bih da ste sigurne u svoju odluku.

Zadnje uređivanje ficus_forever : 16.03.2015. at 23:11.
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom