Pogledaj jedan post
Old 06.07.2015., 14:54   #13
Quote:
Ben18 kaže: Pogledaj post
Jedina sto me sputava u zivotu je ovaj problem. Najgore je to sto mi zivimo u takvom drustvu gdje je dovoljna samo jedna pogreska da te ljudi proglase budalom. Ukratko kad got sam u drustvu pocnem dobijem napade panike, pretjerano se smijem, pricam gluposti samo da bi se opustio itd...Prije par dana sam se uclanio u jednu organizaciju, a sat vremena sam cekao ispred zgrade prije nego sto sam skupio hrabrosti da udjem i da se uclanim..Taj iracionalni strah me toliko ometa da ne mogu normalno funkcionisati, te utice na moje ponasanje u socijalnim situacijama.To dovodi do dodatnih problema jer sam cesto zrtva iskoristavanja.Ne mogu i ne znam nikog odbiti jer se bojim. Da li je moguce rijesiti ovaj problem...Imam 19 godina i vrijeme je da pocnem zivjeti.
Mislim da je jako zapanjujuće koliko si samosvijestan svojih reakcija te njihovih uzroka. Ponekad nemamo volje analizirati što se u nama događa i zbog čega, ali ti si si dao mnogo truda. Za početak, bravo na tome!

Ovo što si bio opisao zvuči ozbiljno i mnogo te ometa kao što kažeš. Moja preporuka je da posjetiš stručnjaka u vezi svoje tjeskobe u društvu, s tim da ti toplo preporučam psihoterapeuta. Psihijatri te mogu staviti na neke lijekove o kojima možeš postati ovisan. Psihoterapeut te može naučiti TRAJNIM životnim vještinama, a to ti jedino nedostaje.

Ukratko, čini mi se da je tvoj problem itekako riješiv, ali ovako zastrašujuć.
Pancake is offline  
Odgovori s citatom