Tema: Prevara
Pogledaj jedan post
Old 25.09.2006., 20:27   #39
Quote:
Dragan kaže:
Tvoje "zeljenje srecnog zivota" nama mi ne zvuci od srca, sto mi tvoja sledeca recenica jasno govori.:
Možda sam tradicionalista i stara konzerva, ali nisam zla i cinična.
Namjerno sam citirala tvoj zadnji pasus u kojem govoriš o vašoj zajedničkoj viziji budućnosti i starosti i otuda moj komentar da vam želim sreću da u tome uspijete.

Quote:
Dragan kaže:
Interesantno je kako se jezik menja kada se zele potcrtati svoji "argumenti" glede otvorene veze. Vodjenje ljubavi nije vise to, vec postaje "jebanje sa strane kako ko stigne" = nemoralno, prljavo a verovatno i bez ikakve mere (ako bih te pitao da procenis broj zena sa kojima sam bio u ovih 8 godina i rekao ti da ih je bilo izmedju 5 i 7 ti bi verovatno procenila da sam bio sa >100 ):
Ti si u inicijalnom postu (ako se ne varam) upotrijebio izraz "jebati" pa sam ga sada samo preslikala. Vidiš, ako ja imam partnera kojeg volim i sa njim imam super sex (a ti si to rekao i za vas dvoje), dakle ako smo maksimalno otvoreni za sve moguće "igre i igrice" u krevetu, onda ja ne shvaćam što to tebi pruža neka druga žena, a ne može ti pružiti žena koju voliš i sa kojom imaš dobar sex (isto vrijedi i za nju).
E onda ja kažem: Ok, treba ti (njoj) pojebati i nešto sa strane, tek toliko da ne bude uvijek isto tijelo i ista osoba.
Jer to je sukus "otvorene veze".

Quote:
Dragan kaže:
U tvom stilu mogao bih ti odgovoriti - mani se laznog moralisanja i promicanja utabanih tradicionalno/religioznih kula u vazduhu (vidi rezultat ankete).
Mogao bih.
Ali necu.
Moje "lažno moraliziranje" nije lažno utoliko što ja po tim principima živim i ne smatram se zbog toga nesretnom osobom. Ja svog partnera ne varam, a sada ovdje prodajem neki lažni moral prodavajući priče o tome kako je to sramotno.
Kao što ti imaš pravo promicati staze koje si ti utabao sa svojom partnericom, tako imam na to pravo i ja.
A da li će tvoja kula u vazduhu preživjeti sve godine koje su pred vama, to ćeš vidjeti na kraju.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom