Pogledaj jedan post
Old 21.03.2017., 10:26   #719
Bok ekipa. Ubacio bi u kuću opciju za grijanje koju ću u nastavku opisati pa me interesira vaše mišljenje jel to štima, ima efekta i bilo koji drugi komentar je dobrodošao. Znači radi se o lokaciji blizu Varaždina. Kuća 2 x 105 m2 (prizemlje + kat). Prizemlje građeno sa ciglom, kat siporeksom. Tavan kompletno izoliran sa 20 cm toplinske izolacije. Prozori PVC 5 komora,tri stakla. Kat full obložen gips pločama( zidovi i plafon). Evo na proljeće se stavlja vuna 10 cm za fasadu. Živi se trenutno samo u prizemlju. Kompletna kuća ima centralno na plin ( 11 radijatora ), radijatori se mogu zasebno regulirati pošto je svaki posebno spojen na razdjeljnik, ali glavno tijelo za grijanje je kamin ( obični,ne za centralno ) u dnevnoj koji grije cijelo prizemlje a čak je i na katu ugodno jer je dimnjak u sredini kuće. E sad bih izbacio taj kamin i stavio ugradbeni koji bi spojio na postojeće centralno plinsko , u podrum ubacio 800 L pufer i na krov dvije solar ploče da mi griju vodu ljeti. Kamin ima elektroniku za regulaciju dovoda zraka pa je iskoristivost proizvedene topline maksimalana i potrošnja drva minimalna. Eh cijena tog sistema i nije mala ( 70 000kn - oprema+montaža, " ključ u ruke" )
Sada kako sam ubacio postojeći kamin ispada mi mjesečno 300 kn za grijanje (plin+drva). Sa novim sistemom mislim riješiti grijanje kata a i prizemlja naravno .
Sorry zbog podužeg teksta.
bricki is offline  
Odgovori s citatom