Pogledaj jedan post
Old 08.05.2017., 14:14   #93
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
Da jasno ih razdvajam.
Isus nije vise kao covek, vise kao andjeo ali je veci i od andjela.
On je odmah iza Boga drugi po velicini i moci, duhovno bice posebne vrste.
Bog JHVH je prvo Isusa stvorio.
Pa kroz Isusa sve ostalo.
Kolosanima 1:14,15
Kološanima 1:
15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno.
16 Jer preko njega je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja bilo uprave bilo vrhovništva bilo vlasti. Sve je stvoreno preko njega i za njega.
lijep i dobar citat.
Hoću da te pitam, ne čini li ti se da je ono što prenosi Petar ponekad malo zbunjujuće i kontraditkrotno.
Evo opet sam pročitao nekoliko redaka ispred i nekoliko redova iza tvojih citata.Petar prvo govori o Ocu kojem imamo zahvaliti kol.1.12
kasnije govori da se Ocu svidjelo da Njegova punina obitava u njemu (1:19) i da hoće da pomirti sobom sve preko njega(1:20)
Kako se Ocu Zahvaljivati i šta, po tebi, treba značiti riječi "punina" i "pomiriti"?

Iskreno, pomalo zazirem od Petra i njegovih Poslanica, najviše zbog zaostavštine mojih predaka koji umnogome nisu smatrali istinitim ono što je on napisao i da odstupa od onoga što je Isus istinski naukovao. pa je i meni tako on neprihvaljitv za ovu moju temu. ali svakako trebamo ga uvažiti jer ga kršćanski milet prihvata.
volio bih da mi pomogneš da pronađemo slične navode u samim Evanđeljima, odnosno koji potvrđuju ovo što je Petar ovdje ustvrdio.
hvala
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom