Pogledaj jedan post
Old 14.05.2017., 18:42   #49
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Ti govoris o "znanstvenoj metodi" kakva je definirana danas i plasirana kao jedina.
Definirana je odavno, a ti možeš plasirati što god hoćeš, nitko ti ne brani. Ne znam otkud ti to 'plasirana kao jedina', kao da netko ima eksluzivno pravo 'plasiranja'...

Naravno, nije 'jedina' metoda, ali je ona koja donosi najviše rezultata. Postoji jako puno drugih metoda, ali su za kurac. Nikakvih rezultata, samo prazne priče.

Posljedica toga je da postoje mnogi patološki pokušaji imitacije znanosti koje zovemo pseudoznanost. Ljudi koji se bave pizdarijama pokušavaju dati značaj i ozbiljnost svom radu tako da mu daju znanstveni predznak, iako sama stvar kojom se bave nema veze sa znanošću.

Međutim, kao što je Isus negdje u Bibliji rekao: 'Prepoznat ćete ih po njihovim plodovima'

Quote:
Odavno postoje znanosti koje se bave "unutarnjim svijetom" ali koriste drugacije metode.
Odavno postoje, a globalnih rezultata nigdje. Ljudi su 'duhovni' danas isto kao i kurac. Dakle, pokaži mi mjerljive rezultate.


Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
- posto nas znanost uci da je energija neunistiva i da samo menja oblik, iz toga sledi da nema smrti za nas, jer energija duse nastavlja da postoji u drugom obliku
To je slaba utjeha što ukupna energija ostaje ista ako tebe nema. Znanost ne kaže da je esenija i individualnost živog bića automatizmom očuvana samo zbog zakona o očuvanju energije - to si ti izmislio.

Quote:
- kao sto znamo what the bleep do we know, kao sto nam kvantna fizika jasno govori, ova realnost je samo iluzija
To smo znali i bez kvantne fizike. Naša percepcija svijeta nema previše veze sa onim što je 'stvarno' vani. Ne znam kakve to veze ima s duhovnosti.

Quote:
(cak je i Einstein to tvrdio - "Realität ist eine Illusion, alerdings eine sehr hartnäckige" - da ne pricamo o tome, kako je od Einstajna nadalje, sve u zivotu relativno).
Pod ovom rečenicom Einstein je mislio na razliku između prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, koje u njegovoj GTR nema, što se zorno može pokazati dijagramom Minkowskog.

Opet, nema veze s duhovnosti.

Quote:
Prostor izmedju cestica je tako prazan, da onaj ko ovlada duhovnim znanjem moze da prolazi kroz zidove, isto tako on kao posmatrac, vrseci kolabirajucu funkciju kreira ovaj svijet i isto tako koristeci astralnu razinu svijeta,
Ovo su laprdanja koja proizlaze iz pokušaja popularizacije kvantne fizike i Standardnog modela. Naime, prostor između čestica nije 'prazan', to nigdje u kvantnoj teoriji nećeš naći da piše, bilo riječima, bilo jednadžbom.

Ali vidim da se to koristi u 'duhovnosti' kao argument

Quote:
moze da teleportira cestice nadsvetlosnom brzinom.
Nitko ne može teleportirati čestice nadsvjetlosnom brzinom. Ne treba miješati kvantnu spregnutost čestica koja je 'nadsvjetlosna' sa samim procesom teleportacije, koji je u mnogočemu klasičan.

Dakle, ni tu ništa zajedničko za znanost i duhovnost.

Quote:
- poznato je da je Tesla, pronasavsi izvor neogranicene energije, utemeljene na eterickoj razini, uz upotrebu Zero Point Energy Generatora prevazisao okvire klasicne dogmatske znanosti
Tesla je samo na Balkanu i kod teoretičara urote sa alumijiskim šeširima pronašao izvor neorganičene energije. To je čista glupost i izmišljotina i u direktnom sukobu s zakonom o očuvanju energije i drugim zakonom termodinamike na koje si se gore pozvao.

To o čemu pričaš je u znanosti poznato kao Casimirov efekt, otkriven daleko nakon Tesle sa daleko naprednijom i precizinijom tehnologijom i ne može se koristiti kao izvor energije.

To ti je isti kurac kao da napišeš da je Tesla otkrio besmrtnost, ali da su ga oteli svemirci.

Kako je, zaboga, otkrio izvor neograničene energije, kada mi danas nemamo taj izvor? Od kakbve je koristi uopće to pričati?

Mogu li ja sada reći da je Tesla otkrio sve tajne Svemira, da je on zapravo Bog, samo - jebiga mi da nas nemamo od toga ništa

Quote:
- posto je zapravo materija samo energija, tj. materija sama po sebi ne postoji (ono sto je duhovnost oduvek tvrdila), onda je jasno da postoji 7 razina energetsko-duhovnog sveta, u kojima je sve moguce
Materija nije samo energija, možda nisi dobro protumačio E=mc^2, ali ne znam kako iz toga proizlazi 7 duhovnih razina.

Zašto ne 26 duhovnih razina?

Quote:
- postoje naravno jos mnoge druge oblasti u kojima bi se dalo primeniti staro holisticko znanje (na pr. egipatski antigravitacioni sistem za prenosenje ogromnih kamenih blokova).
Pričao sam jednom sa jednim egiptologom, inače Egipćaninom koji je silno uvrijeđen idiotizmima prema kojima Egipćani nisu napravili piramide nego su im za to trebali alieni ili duhovi

Quote:
Znanost bi svakako veoma prosperirala od tog ujedinjenja, no nije mi jasno kakvu bi korist od toga imala duhovnost ? Imate neku ideju ?
Znanost ne može ama baš nikako prosperirati od duhovnosti, a duhovnost je toliko nedefinirana da teško može pomoći i sama sebi, kao što si sam gore naveo.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom