Pogledaj jedan post
Old 01.08.2017., 20:04   #96
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post

O takvim baterijama ovisi hoće li el. auti uzest cijelo tržište u idućih 15 godina ili će bit još onih kojima je lijeno čekati da se auto napuni 15 minuta.
A tko će napraviti infrastrukturu za takva punjenja?
Ono, dođem s posla i prikopčam auto da se napuni. Ja i još pola milijuna ljudi, recimo.
Odvozio sam recimo 150 km taj dan, prosječnom brzinom 75 km/h uz potrošnju 25 kW na sat i potrošio ukupno 50 kilovatsati energije. Da bi to napunio uz gubitak od 10-15 % na punjenju treba mi 55-58 kilovatsati napuniti za 15 minuta punjenja, to je priključna snaga od preko 200 kilovata.

Tko ima takav priključak?
Taj problem infrastrukture za punjenje nije baš tako jednostavan kako se čini.

Quote:
Ali već sam rekao, vlade će se umješati i zabranit prodaju novih ice automobila kad za 10 000 eura se bude moglo proizvest el.auto koje ima domet od 600 km.
Zašto bi vlade išta zabranjivale?
To je totalno idiotski.
Viđaš li ovih dana vlakove koje pogone parne lokomotive? Ili parobrode? Jesu li ih vlade zabranjivale?
Čak ne viđaš ni stare lade i slične gutače goriva - jer se ljudima ne isplati voziti takva vozila.
Onog trenutka kada se ljudima bude isplatilo kupovati elektroaute jer su bolji, jeftiniji, čišći, lakši za održavanje - nitko neće htjeti sadašnje smrdljivce. Ja prvi.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom