Pogledaj jedan post
Old 06.09.2017., 13:34   #768
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ne, baš suprotno.
Jedino od toga ima vajde dugoročno.
Benigan primjer.

Kad sam neko vrijeme konobarila, najviše od svega išli su mi nakurac ljudi koji su, stojeć' na šanku, zamazali sve pepeljare pepelom, tek toliko jer su tamo, jedna s lijeve, druga s desne strane, jedna pred njima.
Nikad više nisam to radila u kafićima, a dotada jesam.
Jer što, pa ionako su tamo, i ionako ih moraju očistiti, uopće nisam razmišljala o tome.
Ali tada sam počela.

Tako i sa drugim stvarima.
Poznavajući stanje u našim veceima, primijetila sam da ljudi, ne samo da ne čiste svoja govna, ne puste ni vodu.
E pa puštali bi da im je jednom tjedno na repertoaru čistit sva govna. I svoja i tuđa, pod moraš.
Al to nećeš raditi dok na svojoj koži ne iskusiš to, jer...tvoja te ne smetaju.
Tvoja su. Tvoja ti mirišu, tvoja te ne smetaju.
Dug je put do spoznaje da moraš čistiti za sobom, da to osjećaš kao dužnost, da to smatraš neophodnim.
Mislim da je to bolji način za učenje nego ostavljati to kao nešto što će im valjda roditelji usaditi.



E, pa zato je ovaj sistem gdje to svi rade, bez iznimke, dobar, jer nema nevinašaca i dežurnih budala.
Znači, one koji i inače počiste svoj drek ćemo još nagraditi čišćenjem tuđeg? Tvoje konobarenje mi baš nije primjer jer si sama prihvatila takav posao i bila plaćena za njega, te imala legitimnu mogućnost da kažeš "nabijem vas sve, sami si čistite svoje pepeljare" i da odeš doma.

A sistem u kojem nema onih koji su tuđe budale i onih koji iz drugih prave budale naprosto ne postoji. Dovoljno je da postoji jedna osoba koja ima miljenika i jedan miljenik da sva palamuđenja o super sistemu odu pravo u kurac.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom