Pogledaj jedan post
Old 20.08.2013., 18:57   #65
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
a zanimljivo, te uputnice sa šifrom A navodno se neće brojati obiteljskim liječnicima.
Mislim da će se samo brojati one uputnice C1 kada traže kompletnu obradu specijalista i cjelokupno zbrinjavanje pacijenta.
To mi se baš ne čini OK jer, ako se neće brojati šifra A, onda će opet moći upućivati tlakaše na korekciju doze antihipertenziva.
Iskreno nije mi to baš najjasnije,to što će se kome brojati.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
1 ili da onkološki pacijenti znaju čekati i po par tjedana na terapiju jer eto kvota i lova se za taj mjesec potrošila i nema više za taj mjesec lijekova?

2 Jebe mi se jel original ili kopija, ali mi nije svejedno ako najjeftiniji ujedino znači i najlošiji.

3 edit: i eno vam na susjednoj temi ljudi pišu ono o čemu sam ja drvila ovdje, govore da im je Misar jači od Xanaxa i Helexa.
1.Eto vidiš da se od ranije krenulo s obavezom prepisivanjem generika onkološki pacijeti bi imali lijek.
2. Nema "najboljeg" ili "najlošijeg"
3. Eto vidiš (mislim da vjerujem u te priče,a nevjerujem) ispada da je generik bolji od orginatora.
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Pa to. Zatvarali se laboratoriji po domovima zdravlja, dijagnostika i slično. Recimo labos se u domu zdravlja centar lijepo zatvorio. Ono, kaj??? Sad svi idu okolo po labosima, mene poslali u Željezničar.
Dodjem LOM-u i sve kaj on radi je antibiotik / uputnica / eventualno neke smjernice. Doduše moj se još i potrudi. Ima ih da te ni ne pogledaju, samo naprave ono kaj im doneseš na papirima.
Pošto ste quotali moj post ,nezanm što ja tu trebao reći.

Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
molim vas,ako mi netko može pojasniti.ja več dvije godine kontroliram štitnjaču u drugom gradu,dali po novom i dalje odlazim svom endokrinologu ili ću morati obavljati kontrole i preglede u najbližoj bolnici?
Moje mišljenje je da to ovisi od vaše LOM.

Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Zanima me još nešto u vezi onog "po mjestu stanovanja".
Stanujem na Trešnjevci, a liječim se u raznim bolnicama, ovisno za što, i kako je ispalo, slučajno ili kako već.
Znači li ovo s mjestom stanovanja da će me sad izbaciti s Rebra gdje sam godinama pacijent, i zubar isto?

Moja dr je baš okej, ali ona NE ZNA o multiploj ni toliko koliko ja znam?! Do prije par mjeseci nije znala gdje se u ZG može vaditi vitamin D i što napisati na uputnicu Ona samo čeka da joj ja dođem s popisom pretraga (o kojima SAMA vodim računa, pa ako se ja ne sjetim, ni ona se ne sjeti)...
Što se tiće mjesta stanovanja mslim da se to neće odnsiti na Zg.
To što ona čeka da dođete s popisom to je druga stvar,ali da nezna to nije istina.

Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
1 .Ili pacijenti kojima zatitra ušna resica, pa zahtijevaju CT cijelog tijela i sve pretrage u svemiru.
Ili hipohondri i anksiotičari koji GODINAMA obilaze doktore i naprave na teret zdravstva pretrage za 10 ljudi,

Konkretno:

Ja imam svoju pulmologicu. Uglavnom me vidi jednom u 2-3 godine, reda radi. Astma mi je pod kontrolom i recepte mi štanca LOM. Međutim, ako mi se stanje počne pogoršavati - JA NE MOGU DO NJE!!!!
Mogu se naručiti za mjesec dana. Wtf? Veli meni sestra, ako je hitno zovite hitnu, ako vam je malo lošije odite općoj praksi. Čemu onda služi specijalist pulmolog koji me vodi? Ako ne mogu doći baš tad kad nastupi pogoršanje?
Samo za rutinske kontrole kad mi je dobro? Za to mi i ne treba!
A jedino kad ja stvarno želim na pregled pulmologu je kad osjetim da mi se astma pogoršava, ali PRIJE nego bude vrijeme za zvanje hitne pomoći!!!!!
1. Apsolutno se slažem s vama. No evo vam jedan primjer iz prakse: Pacijnet dolazi zbog blažih bolova u abd., nalazi opće biokem.,UZ abdomena,obiteljska anamneza ,fizikalni status sve u najboljem redu. No gospodin hoće CT abdomena da se vidi jeli stvarno sve uredu. Naravno nakon obražloženja da isti nije potreban. On odgovara da ako se njemu nešto desi (akutno abdominalno zbivanje ili npr. da ga pokupu kamion u skorašnje vrijeme ) ja ću vas lijepo tužiti. E sad kako dalje.
PS naravno CT je uredan, i sad će takav tu to na forum napisati,ali neće napisati pravi razlog upućivanja na CT i onda će svi (neisključujem tu i sebe) drvljem i kamenjem da koja te budala poslala na CT da se bezrazložno zračiš.
2. Sestra vam sasvim korektno odg. i nezanm što biste vi sad tu htjeli.
Ja dobijem živčani slom kada me netko sa mogućim hitnim stanjem(npr. jaki bolovi u abd.,krvave stolica) čeka na odjelu ili pred ambulantom.
Mislim što ja tu zaboga miloga napravim,osim uputim u HS,što je mogao i sam otići. Ja kad imam amb. NEMOGU raditi hitne slučajeve/ nenaručene.
Za to postoji HS odnsono LOM.
I znači vama je lakše doći do pulmologa nego do svoje LOM da vam da Solu Medrol ili u HS praktički bilo koji dan, nego čekati dan kada pulmolog ima amb.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom