Pogledaj jedan post
Old 27.01.2008., 22:06   #8
Ja dosta kuham svom psu, moja kuja je doduše puno veća (22 kg) i što se tiče količine ne bih ti se petljala sa savjetima, ali za ilustraciju moja ti ujutro i uvečer smaže svoju zdjelicu skoro skroz do vrha punu (ima onu neku srednju veličinu zdjelice ni najmanju niti najveću). Baza obroka mi je uvijek kuhana riža, zob ili jećmena kaša (ovo dvoje zadnjeg treba navečer namočiti - brže se skuha). Zob i jećmena kaša su dobre jer su pravi rudnik B vitamina. Možeš joj od žitarica dati još i smeđu rižu, zobene i ražene pahuljice bez problema. Od mesa to je kuhana puretina (na placu kupim pureće vratove 20 kn/kg skuham i od npr. 3 vrata imam mesa za cca 3 obroka), juneće ili pureće srce, jetrica (ne više od 1 put tjedno), pureći - pileći želuci....naravno da može i junetina, janjetina, svo meso osim svinjetine...., riba-očišćena od kostiju i skuhana s tim da je vrednija plava riba - usput moja se davi u ribi.... Povrće: kuhana mrkva (ja ju ne prekuham, dapače nekad znam naribati i malo sirove i odlično podnosi, celer brokula.... NE mahunarkama, kupusu svemu onom što napuhava), ja ne dajem krumpir i tijesto.Obrok obavezno završavamo sa jogurtom i /ili svježim sirom. U hranu jednom tjedno stavim sirovo jaje, a u svaki obrok malo maslinova ulja i pivskog. kvascaU parku, u igri pojede 3-4 šake dehidrata, a par puta tjedno paštete iz DM-a koje obožava. Iz našeg psećeg društa moja cura (stara je nepune 2 god) jedina nije bila na čišćenju analki jer nema potrebe za tim,
kikibela is offline  
Odgovori s citatom