Pogledaj jedan post
Old 13.04.2011., 15:19   #7
kakav može biti brak u kojem se supružnici viđaju rijeđe negoli zagrepčanec vidi kosoricu na ulici?? jel to "moderan" brak, ili to postaje izričito "brak na papiru"? koja institucija prihvaća upravo taj brak na papiru?? da li će to prihvatit ženska na šalteru za dječji doplatak ili bilo tko?
suprugova primanja nisu primarni dio cijele priče kada nismo dio kućanstva, zajedničkog troška života, itd. tko smatra sam sebe za osobu koja zarađuje dovoljno? ja sebe ne, jer nisam dio onog famoznog državnog prosjeka niti potrošačke košarice. raskid braka ne dolazi u obzir jer se ne slažem sa olakim shvaćanjem ljudi koji stupe u brak pa se ubrzo rastaju ( to je sasvim druga tema i nije joj mjesto ovdje ).
zanima me koliko je sposobnih žena u ovoj zemlji koje su u stanju brinuti same o svemu, od odgoja, podizanja, itd. svega što je sastavni dio žene i majke. koje nemaju roditelje blizu sebe da ih potpomognu u bilo kojoj situaciji i na bilo koji način dok im muževi nisu pri ruci (npr. žene pomoraca, terenaca koji rade u drugim državama, gradovima,...). jer samo takva žena može točno razumjet moje pitanje, a da kasnije ne postavi bizarno pitanje o rastavi braka ili tomu slično.
par postova dalje je ženskica postavila jedno sasvim ugodno pitanje za znalce socijalnog prava, no vidim da joj nitko nije odgovorio ništa suvislo, dapače, nije joj ništa napisano!
arkod is offline  
Odgovori s citatom