Tema: Pričuva
Pogledaj jedan post
Old 21.04.2008., 16:40   #32
Quote:
mini_star kaže: Pogledaj post
O ne, nije lijepa mala stambena kuća na skupoj lokaciji. Upravo je radnička zgrada u kojoj sada žive oni koji su naučili dobiti i oteti. Došli divlji da istjeraju pitome, otprilike. I šta da radi penzić koji je nakon godina i godina svog života i rada stekao stan,ovako ili onako? Penzić koji se tu i rodio treba otići i nekim pridošlicama prepustiti dom svoj? Već jest grad njihov, ali zar i na ulicu ili u ubožnicu trebaju otići normalni ljudi? Ja ne poznajem zakon, ali tu bi netko trebao zaštititi prava malog čovjeka! Ovako su omogućene sve špekulacije a imali smo nedavno na TV primjer kako se čovjeka izgnalo iz trostane kuće i vidjeli tko je postao vlasnik te kuće? Moram li navesti ime? Mislim da ne. Zar će i dalje biti tako? Gdje je pravobranitelj? Gdje su sindikati? Ovdje se radi o legalnom vrlo prljavom poslu. Opet znači istjerati domaće?!
bojim se da i ti ovdje ne prodaješ ništa drugo nego demagogiju ...i to nekakvu uvrnutu, frustriranu, pauperističku...

u zgradi u kojoj ja živim je 48 stanova od kojih je 1/2 u fazi otkupa na rate (od cca. 150 KN mjesečno) u kojima žive penzioneri, uglavnom jednočlana ili dvočalana domaćinstva, 5 stanova je gradskih sa zaštičenim najmoprimcima, a ostalo je otkupljeno od strane tzv. srednjeg sloja ljudi, s tim da u nekim od tih stanova žive podstanari ...ali, nekakvog bogatunskog bahatluka nema

pričuva je 1,60kn/m2 , a po redovnim godišnjim izvještajima koje dobivamo uglavnom (uz manje zaostatke i pokoju ovrhu) uredno se plaća

godišnje nam se u pričuvni fond slije oko 50.000kn , a potroši se na redovno ordžavanje i hitne intervencije oko 25-30 tisuća (iz ušteđevine nam se prelilo u 2007. oko 90.000kn):
- lani smo bili pred odlukom kakav remont liftova napraviti - uzele su se ponude različitih izvođača i za različite nivoe radova, sve se razmatralo u tri faze i na kraju je izglasana opcija koja nije išla preko do tada ušteđenog novca u pričuvnom fondu minus svota za očekivane redovne troškove
...e sad ! : ni na jednom sastanku nije bio ni jedan od tih penzića koji (koja) živi sam i realno je da je najsiromašniji : šta bi bilo da smo se mi ostali odlučili na opciju da se ugrade potpuno novi liftovi sa muzikom, identifikacijom otiskom prsta i štatijaznam ???

nama je nakon završenog godišnjeg obračuna ostalo još i za novi portafon koji je postavljen pred mjesec dana, o kojem se lani nije odlučivalo nego se baš bilo rekla "ajmo počekati da vidimo hoće li šta para ostati", a i tu je bilo nekakve priče o nadzornoj kameri i tu su neki njurgali da to samo "ovi bogati" hoće ...ali i opet nisu išli na sastanke

tak da ili - kibic drži gubec ! - ili aktivno sudjeluj u odlučivanju
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 21.04.2008. at 20:19.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom