Pogledaj jedan post
Old 19.02.2003., 22:50   #55
Iskreno, nemam pojma na teoretskoj razini kako dolazi do "suda", "konstatacije", "silogizma" ili bilo čega sličnog... Moje znanje je tu na intuitivnoj razini pa ne mogu o tome razglabati pošto se time ne bavim, sori... Ja o tome stoga i ne pričam...

Ja pričam o fizici svjetlosti i biloškom mehanizmu interpretacije, dakle o svjetlosti kao fizikalnoj pojavi, oku kao senzoru te pojave, i mozgu kao receptoru signala sa senzora; to nema veze sa "sudom" niti "konstatacijom" jer ja uopće ne uzimam u obzir misao, već onaj proces koji se događa prije misli, (zato uzimam za primjer pčelu, ne znam koliko ona ima sposobnost da stvori "sud" ili "konstataciju"). Ja naprosto moram koristiti termin "plavo", "ljubičasto," "sivo" jer nemam nikakav drugi na raspolaganju, ali ja ne mislim na te pojmove kao misli, nego na te pojmove; kako da kažem, kao slike, električne impulse mozga, kao nešto što uopće nije na razini svijesti.

Zato se ne razumijemo, ti prilaziš problemu na filozofskoj razini a ja na sasvim drugoj, a ni ti ni ja se više ne bavimo onom temom koja je zadana (teologijom...). Moderator je u pravu, ovo bolje da ode na filozofiju.
__________________
AzRiYeL
Azriyel is offline  
Odgovori s citatom