Pogledaj jedan post
Old 08.07.2010., 00:39   #25
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Osobno bih zabranio ženama pristup vojsci. Ok..kuhinja, sanitet, ok..ali fronta sa puškom u ruci..to nikako. Amazonkama nije mjesto u vojsci
Nevjerovatno je da se neki ljudi i dalje vode glupim sterotipovima . Bilo je žena ( ako ih mogu tako nazvati , jer imale su 19 , 20 god. ) uključene u borbene postrojbe na prvim linijama .Mlade , neiskvarene , nisu očekivale niti planirale ikakve benificije nakon rata . Nakon svakakvih , tragedija , razaranja , danonoćnog granatiranja one su bile jedina svjetlost u svom tom sranju . Ovakvi "Rambo" postovi samo pokazuju primitivizam i nezahvalnost za ono sve što su gardistice dale , ne samo u obrani nego i dizanju morala "muškarčinama" kao i ja . Danas kada vidim " vojne invalide " koji su se priključili vojsci 1996 i imaju mirovine od 8000 kn , što reći . Bio sam na puno ratišta , od Hrvatske do Bosne i vjerujem da velika većina branitelja nema ratni put kao ja ( bez ikakve uvrede bilo kome , jer svatko je mogao zaraditi metak ) tako da me nitko ne može uvjeriti u nešto drugo . Veliki broj žena uključio se u postrojbe HV-a kada je država međunarodno priznata i početkom organizirane obrane ( Ustrojem ,GS-a, zapovjedništava ,IZM-ova ..itd gdje su radile administrativne poslove ) Ali konkretno mislim na ZNG-e i onaj najteži period od polovice 91 g. do potpisivanja Sarajevskog primirja . Sječam se Emine iz Tigrova , imala je veća muda nego nas deset muškaraca . Izvlačila je mrtve i ranjene pripadnike 1.gbr i Križevčana koji su upali u zasjedu kod sela Kričke kod Novske . Nažalost nema dugo sam čuo ( nadam se da nije istina ) da si je sama sprašila metak u glavu . Nisam siguran i nebi stavio ruku u vatru da bi ti fordista imao hrabrosti za to što je ta žena bila u stanju napraviti ( ja vjerovatno ne bi ili bi se zasrao kao grlica , tako da netko ne pomisli da sam , nekakav Supermen ) Zato zengice i gardistice , kapa do poda i hvala vam za sve .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom