Tema: Zakon o radu
Pogledaj jedan post
Old 27.02.2014., 09:39   #4
[QUOTE=vamvam;48953948]Možemo mi donijeti Zakon o radu po kojem će radni tjedan imati 15 sati, plaćeni godišnji će biti minimalno 10 mjeseci, minimalna neto plaća će biti 10.000,00 kn i u penziju će se ići sa 35 godina.

U utakmici rada i kapitala naši suparnici su spremni raditi više i pametnije za manje para. Mi se možemo praviti da smo gospoda i da nas rad vrijeđa, ali činjenica je da nam nitko neće davati pare samo zato jer se pravimo da smo fini. Ovim prijedlogom Zakona o radu se samo legalizira realna situacija u kojoj se nalazimo, a realna situacija je takva da nam ne rastu ruže. U svemu tome sindikalisti pokušavaju skupiti političke bodove time što retardiranoj raji pričaju bajke.[/QUOTE)

Siti smo ovakvih razmišljanja i sličnih prijedloga zakon. Legaliziranjem ovog zakona podižemo ljestvicu još više, tako da bi ubuduće mi trebali donosit plaću i davat je poslodavcima??? što bi vi možda da postanemo roblje i da radimo u radnim logorima kao kinezi, vjetnamci, indijci i tajlađani? Možda da popljačkamo pola zemaljske kugle kao francuzi, britanci, njemci, amreikanci i da se onda hvalimo kako smo najbolja demokracija. U privatnom sam sektoru cijeli radni vijek 25 godina, nikad stanje nije bilo gore za radnika. Slični demagozi pokušavaju razjedinit narod podjelom na realni i državni sektor, slažem se da treba provesti reformu zakona al ovo je nedopustiv prijedlog.
ZOKI42 is offline  
Odgovori s citatom