Pogledaj jedan post
Old 05.02.2017., 11:02   #79
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Ja studirao 2 g. katoličku teologiju,jednu g. protestantsku i nijedan teolog nije nikad rekao da Ivanovo Evanđelje nije Ivanovo
Prevarili su te! Teološki "fakulteti" su institucije vjerske apologetike, i čine sve da prikažu svoju vjersku ideologiju u najboljem svjetlu, pa pune glave slušatelja probranim deformiranim informacijama! Dakle sofisti!

Quote:
To što neki misle zatakni za šešir!


Quote:
Ivan je napisao Evanđelje i Otkrivenje a špekulacije (đavolske laži) odbaci!Kapiši!
Vidim kako su te naučili rezonirat na tvom nezavršenom teološkom.
Sve što nije uz dlaku crkvenjacima, to su đavolske laži! Srećom imamo VRAŽIJI internet, pa možemo doći do ekspertnih mišljenja:

https://en.wikipedia.org/wiki/Gospel_of_John

Evanđelje "po Ivanu"

- nepoznat autor pisao na grčkome, a kojega su crkvenjaci mnogo kasnije krstili da je "Ivan" iz priče - oko toga da taj "Ivan" nije autor, slaže se većina najvećih znalaca i postoji obimna literatura o tome!

Although the Gospel of John is anonymous,[1] Christian tradition historically has attributed it to John the Apostle, son of Zebedee and one of Jesus' Twelve Apostles. These identifications, however, are rejected by the majority of modern biblical scholars.
The gospel is so closely related in style and content to the three surviving Johannine epistles that commentators treat the four books,[2] along with the Book of Revelation, as a single corpus of Johannine literature, albeit not necessarily written by the same author.
Poslanice i Otkrivenje spadaju u srodnu literaturu, premda ne nužno pisane od istoga autora!

"Ivanovo evanđelje" je poznato po otrovnoj židovomržnji, koja je postupno rasla i kod njega dosegla vrhunac!

Quote:
Teologija nije laička znanost.
Teologija nije nikakva znanost (ne slijedi znanstvenu metodu!) nego prijevarna sofisterija i sluškinja apologetike pojedine religije ili vjerske sljedbe!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom