Pogledaj jedan post
Old 26.04.2017., 16:33   #71
Quote:
Darko_S kaže: Pogledaj post
I ja imam slučaj emocionalnog ucjenjivanja moje punice. Kod mene i moje žene želi izazivati osjećaj grižnje savjesti zbog svog promašenog života, proćerdanih godina, samoće. Izmišlja ili pretjeruje u svakojakim bolestima, nemoći, svaki dan naziva, poziva, ide svagdje za nama. Kad smo na poslu, šeće po gradu, dangubi, obilazi dućane, prijateljice... Vikendom je teško bolesna, teško pokretna, zahtjeva njegu, pažnju...
Ako mi poželimo vikendom negdje otići, petlja se jer je ljubomorna i traži pažnju poput malog djeteta. Ili moramo ostati s njom ili ju moramo vucarati sa sobom. Izluđuje me to parazitiranje.
Ti si taj koji treba poduzeti konkretan korak. Reći: Dosta je!
A, kada ti krenu moralizirati i nabijati osjećaj krivnje pokaži im srednjak.
Ono što je najvažnije jest da ti budeš u miru sa tom odlukom. Ili trpi. Vidi što ti je lakše podnijeti.
Uopće nije lako, ali poštenije je reći na glas što ti jako smeta, nego potiskivati frustracije i provoditi moralno vrijeme sa osobama sa kojima ne želiš biti.
Mene su stiskali i pritiskali da "pomažem" svekrvi (uskoro bivšoj), no ja sam rekla: NEĆU. Zašto? Jer vidim da pomoći nema. Rezultat moga neću: propala mi veza. Jebiga. Sve ima svoju cijenu.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom