Tema: Gabori
Pogledaj jedan post
Old 21.09.2017., 17:18   #78
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo još jedna nova tema na koju me potaknuo upis Maddie na temi žargonauta. Primijetila sam da ljudi općenito vole slikovite teme, pa iako je ova vezana uz ružnoću - nije naodmet malo proširiti iskustva i u tom smjeru.



Gabor je pogrdan izraz za ružne ljude iako se u svakodnevici gotovo isključivo upotrebljava za izrazito ružne žene. Ali nije samo ružnoća u opisu tog pogrdnog izraza, on se upotrebljava za žene koje su izrazito "grde". Astrološkim jezikom rečeno - ružnoća je u astrološkoj simbolici vezana uz Saturn, ali gabor uvijek ima uz tu ružnoću i tu neku "nakaznost" koja zaprepaštava (Pluton).



Već smo na drugim temama vezanim uz fizički izgled pisali kako benefici Mjesec, Venera i Jupiter djeluju na način da ublažavaju crte lice i općenito otvaraju izgled prema svježini i mlađahnosti čineći ga skladnijim i privlačnijim. Dok malefici Mars, Saturn i Pluton djeluju na način da pogrubljuju i nagrđuju izgled čineći ga odbojnijim i "karakternijim". Stoga žene koje su okarakterizirane kao gabori uvijek uz Saturnov utjecaj na svoju ženstvenost (Mjesec i Veneru) primaju utjecaje Marsa/ovna ili Plutona/škorpiona.

No kako se za ženu za koju se kaže da je gabor to prije svega odnosi na izgled njenog lica (npr. zna se čuti "što joj vrijedi da je zgodna kada je gabor")...a budući da je za izgled lica "odgovoran" Mjesec, te 1. polje (izražajnost) onda kod gabora često postoji upravo ta veza Mjeseca i 1. polja s Saturnom, Plutonom i Marsom.

I na kraju još jedna važan signifikator jesu aspekti konjunkcije budući da je u astrologiji konjunkcija aspekt koji naglašava i "pojačava" nešto. Odnosno konjunkcije teških energija (Marsa, Saturna, Plutona) čine izgled "markantnim" pa su ti aspekti najčešći u kartama ovih žena. Dakle, od astroloških signifikatora za ovu karakteristiku u izgledu dominiraju slijedeći:



  • više planeta, odnosno nakupine energije Saturna, Plutona, Marsa u 1. polju/na ASC-u

  • Mjesec u znaku jarca, škorpiona ili ovna (alias Mjesec u konjunkciji s Saturnom, Plutonom ili Marsom)

  • Venera u konjunkciji s Plutonom ili Marsom (alias Venera u škorpionu ili ovnu...Saturn u kombinaciji s Venerom često zna napraviti točnu simetriju pa on u kombinaciji s Venerom nije signifikator gabora).

  • dominacija ovna, škorpiona i jarca u osnovnom trisu, ali također i djevice (pad Venere)
Imam ovo prvo

Ali i Vaga asc (sva tri u Vagi), Veneru u Ribi, koja radi trigon s Ju tak da nije strasno
Opcenito mi je Mars slab, ja sam venerijanski Ovan.

Ne znam jesu li mi Sa i Pl u konjukciji, razlika je malo preko 7 stupnjeva. Neki alati kazu da, neki ne.

Da se pocnem pripremati za nakaznu starost?

Inace imam markantnih crta.. Visoke obrve ovnovske, gustu grivu, nos je okruglast i meksi ali iz profila istaknutiji, definitivno ne spada u pozeljan tip nosa.

Rekla bih negdje 25% maskulinih elemenata.

Tema je zanimljiva.. ali naslov mrvicu grub.. mozda bi obicna 'ruznoca' bila dovoljna.

Glede ruznoce opcenito - ljepota je dosadna

Zadnje uređivanje TincH : 21.09.2017. at 17:30.
TincH is offline  
Odgovori s citatom