Pogledaj jedan post
Old 18.01.2003., 23:26   #12
Quote:
VelmaX kaže:
Voljela bih to pročitati. Pokušat ću malo i sama potražiti.

Žao mi je što nemam dovoljno znanja iz ovog područja, tako da se nalazim u poziciji (ne)vjernika. Nemam određen stav.

To što se svakom pacijentu pristupa individualno i što se kod određivanja lijeka uzima u obzir kompletna ličnost sigurno je prednost u odnosu na klasičnu medicinu. Vjerojatno bi i alopatija imala bolje rezultate s tako iscrpnim anamnezama i bez gubljenja iz vida činjenice da ljudi nisu fizički podijeljeni na područja kojima se bave određeni specijalisti.

Nešto mi nije jasno kod homeopatskih lijekova.
Ako zanemarive koncentracije neke tvari, unesene u pravilnim vremenskim razmacima, u nekom periodu, imaju vrlo jak utjecaj na organizam, onda se pitam što je s tvarima iz okoliša s kojima se susrećemo svakodnevno? Liječe li nas neki otrovi iz okoliša a da mi to niti ne znamo? Ili nas samo truju, što znamo?

naravno, u bilo kojoj metodi liječenja najbolje je čovjeka gledati holistički

na drugo pitanje teško je odgovoriti, jer se opet vraćamo na submolekularnu razinu.
Ukratko, homeopatski lijek na neki način ponovo aktivira imunitet da se bori protiv bolesti i izbaci je iz organizma. To je razlog zašto slično liječi slično.
 
Odgovori s citatom