Pogledaj jedan post
Old 24.05.2011., 22:29   #5
Quote:
mmiksi kaže: Pogledaj post
po meni (a to ne znači da sam u pravu) mislim da je santa fe jako dobar izbor
imao ga priliku voziti,živahan motor,lijepo povuče,stalni pogon,udoban-upravljiv i definitivno kvalitetan motor i i sam auto je čisto OK
čak je i potrošnja solidna grad do 10L
Hm, to već zvuči primamljivo.

Auto bih kupovao u Njemačkoj, isključivo od prvog vlasnika (šverceri ne dolaze u obzir), imam tamo zeta i sestru koji se bave autima pa ne bi bio problem naći dobar primjerak šta god da izaberem. I meni se Santa Fe svidja, ima ih jako mnogo ovamo u BiH a i servisna mreža je solidna.

Auto mi ne treba za ono pravi teren, lov, planinu i slično, već za snijeg (dakle pogon na sve točkove, kao i izvedba istog su mi vrlo bitni), sem toga putevi ovdje u BiH su najvećim dijelom jako brdoviti (kvalitet podloge je relativno OK) pa zimi bez 4x4 pogona i malo višeg klirensa postaje komplikovano "stići i uteći". Sem toga, mislim da su ovi veliki SUV-ovi su dosta sigurniji za putnike.

Inače, meni se od svih terenaca uvijek najvise svidjao Nissan Patrol GR, onaj veeeeliki dugački i široki, ali on mi je totalno preveliki i nepotreban, a matori su oni mnogo. Jednom sam zaglavio na Majevici (isao sam prema Tuzli i dalje prema Sarajevu) i zavalio je gadan snijeg, formirala se kolona, niko ni makac, ni lanci ne pomažu. Kakvo sam samo strahopoštovanje osjetio kada sam vidio jednog Patrola (sa vojnim tablicama) kako lijepo obilazi kolonu kroz neugažen snijeg od oko 30-35cm koji je u medjuvremenu napadao (proveo sam tu 7 sati dok neki bageri nisu pročistili put). Tada sam zaista odlučio da ću kad-tad kupiti nešto što može da se izbori sa takvim i sličnim uslovima.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom