Pogledaj jedan post
Old 07.11.2011., 15:30   #2
Ortodont u Rijeci

Drago mi je što se netko (Trebor) sjetio otvoriti ovu korisnu temu, jer 'meštra za zube' uglavnom biramo na bazi preporuka i ocjenjujemo na bazi tuđih iskustava.

S ortodontskom terapijom krenula sam prije četiri mjeseca, a moj izbor je bio dr. Marelić iz Rijeke. Bila sam kod nekoliko stručnjaka, gdje sam dobila odgovore da prije ortodonstke terapije moram izvaditi 4 zdrava zuba, kako bi se ostali 'udobno smjestili' (tj. došli na pravu poziciju).
To nisam htjela učiniti, i odgađala sam terapiju sve do 33. godine, kada se situacija sa zubima dodatno pogoršala i kada sam na preporuku svog kolege išla na pregled kod marelića. Prema njegovoj procjeni (nekakvoj kalkulaciji-planu terapije- a sve u ppt prezentaciji ) zube nije bilo potrebno vaditi, a njegov pristup mi se od početka činio sustavnim. Mislim, nije baš jednostavno nositi aparatić u bilo kojoj dobi, a mislim da nama 'seniorima' dodatno komplicira stvari , zato mi je bilo bitno da steknem 'ovaj zna što radi' - dojam.
Prvi rezultati su brzo stigli tako da sam u ovoj fazi terapije zadovoljna. Pored svega, doktor je dosta komunikativan, nije uštogljen, a to mi isto odgovara.

Evo, možda je netko imao drugačije iskustvo, pa neka slobodno iznese.
Nadam se da će iskustva na ovoj temi biti mnogima od koristi.
Sretno!
DIAbella Loo is offline  
Odgovori s citatom