Tema: Mirena
Pogledaj jedan post
Old 21.04.2007., 01:54   #5
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ne brini. Miomi su dobroćudni tumori koji se sastoje od tkiva glatkog mišića. Rastu u generativnoj dobi, i atrofiraju u menopauzi. Ništa strašno. U slučaju da su multipli, e onda je preporučljiva histerektomija (odstranjenje maternice). Reci mi koliko ima godina tvoja supruga?
Ah, opet teorija i utješne riječi , tnx.

O miomima znamo valjda sve osim ovog mojeg pitanja što se dešava u realnosti, fale nam konkretna iskustva da li se ikome miom smanjio ili prestao rasti, naročito u sprezi sa mirenom.

43 godine, prije dvije godine klasična operacija, horizontalni rez, vanjski miom veličine 10x8x8 cm, samo jedan tako da je odstranjen samo on (bez histeroktomije). Otkriven 3 godine prije operacije kao malecki, nakon 2.5 god. počeo bujati...

Zanima nas da li može nešto spriječiti rast mioma, svagdje piše da mirena povoljno djeluje na smanjenje (unutarnjeg) mioma... e, mi bi da to stvarno netko potvrdi. Žena je imala prije mirenu, ali taj vanjski miom nije prestao rasti.

I dalje molim za iskustva...

Znamo da je histeroktomija konačno rješenje, ali ima i ona svoje poprilične nuspojave (brža pojava menopauze iako jajnici ostaju, poremećen položaj unutarnjih organa)
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom