Pogledaj jedan post
Old 15.02.2011., 23:40   #259
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post
[U]
Ja sam na to dala protuargument da se ipak više treba tolerirati djetetu nego psu.
Zašto?

Ne pitam kao provokaciju,već me čisto zanima zašto bi se neke stvari više tolerirale djetetu nego psu?

Kao vlasniku psa i budućoj majci smatram da nema velike razlike u odgoju između psa i djeteta (to je moje vlastito mišljenje i znam da ima puno ljudi koji ne misle tako)-i jedan i drugi moraju se odgajati uz puno ljubavi i čvrstom rukom (pri tome mislim na jasne granice i dosljednost,ne na batine ).

on topic:
Stvarno bi trebalo uputiti neku peticiju ili barem tražiti obrazloženje + koje uvjete vlasnici/ljubimci trebaju ispuniti kako bi im se omogućio dostupniji javni prijevoz.
Mene osobno najviše zanima prijevoz u tramvaju u ZG-često bih s psom u Maksimir ili Bundek,nasip...ali nemam uvijek auto i onda je problem. Zbog sdašnje odredbe to mogu samo:

Slijepim osobama je dopušteno uvođenje u vozilo specijalno dresiranog psa vodiča s brnjicom. Subotom, nedjeljom, na dan uoči državnog blagdana i na dan državnog blagdana, dopušteno je od 0 do 6 sati i od 20 do 24 sata uvođenje u vozilo jednog psa uz iskaznicu kinološke organizacije, uz uvjet da pas ima brnjicu i da ga se vodi na kratkoj uzici.
(izvadak iz odredbe ZET-a)

Ne kužim, šta stvarno i pas vodič mora imati brnjicu u tramvaju/busu ?
Što ako moraš hitno veterinaru,tko radi noću i isključivo vikendom/praznikom? I iako po zakonu samo psi koji su kvalificirani kao opasni moraju nositi brnjicu ZET se stavio iznad zakona pa po njima svi moraju nositi
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom