Pogledaj jedan post
Old 11.08.2008., 01:33   #14
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
pitala je za mišljenje - ja sam dala svoje. s obzirom da govorim iz svog iskustva i da je depra danas vrlo česta stvar, a psihijatri često šarlatani...

ja znam mnoge koji su se izvukli bez antidepresiva, a već su bili tako duboko da su radili generalne probe svog samoubojstva.. dakle, vrlo ozbiljne situacije.

depresija je oblik katarze, a lijekovi koji propiše liječnik samo neutraliziraju simptom, dok ne liječe uzrok. ti lijekovi čovjeka još više udaljuju od njega samog. najbolji lijek protiv depre je interakcija sa samim sobom

Depresija je bolest mozga (poremećen kemizam), kao i rezultat potisnutih trauma.

Kako možeš depresiju riješiti isključivo interakcijom sam sa sobom, kontemplacijom, poniranjem u sebe, ako je suština psiho-bolesti i poremećaja baš to da si onaj suštinski izvor potisnuo, racionalizirao, projicirao, i svi ti olakšavajući obrambeni mehanizmi???

Naravno da je ključan intenzivan rad na sebi i pokušavanje osvještavanja zašto se osjećaš tako kako se osjećaš, ali kod svih psihičkih devijacija ključan je dio onaj koji je posve prognan u podsvijest i nedostupan samoistraživanju, baš zato što je najbolniji i što ga svjesno negira do praga samoukinuća.

Što se tiče katarze, ja sam u depresiji već deset godina.

Razlog je nedostatak ljubavi.

I ja sam svjesna toga.

Ali čovjek ne može u potpunosti zavoljeti sam sebe ako mu netko izvana ne pomogne , kao vodič, šaman, štogod, da osvijesti ne korake do samoljubavi (jer to se može pročitati u najjeftinijoj, najkurvinskijoj self-help-literaturi), već uzroke koji su doveli do manjka iste.

Da smo svi svjesni tih uzroka i povoda, nitko ne bi patio.
Veronique is offline  
Odgovori s citatom