Pogledaj jedan post
Old 03.02.2013., 20:02   #2797
Quote:
lipo kaže: Pogledaj post

Silino ponasanje kad su saznali da ce roditi sina, mi je malo pre ogravno, a i ne kuzim zasto je toliko htjela curicu koju ce neki kreten mlatit i zlostavljati i sve ostalo sto ide uz obicaje, u cemu je problem da postane aga, pa i caca mu je aga pa se ne ponasa u skladu obicaja, a i ono malo srece sto je Boran osjecao sto se dobiti sina mu je ona ubila sa svojim rijecima

Danasnju ep cekam sa nestrpljenjem jer ce stari malo babuskari Kevser obrisati nos :klap:
Kad bedevija ne s..e onda stari obavi za obadvoje, kad ona pokaže trenutak slabosti (ne mogu reći ljudskosti jer je to miljama udaljeno od njih) on je poklopi, tako da se uvijek nadopunjuju.

Quote:
roska kaže: Pogledaj post
u vezi Sile i njene želje za curicom.. i pokušavam shvatiti tu njenu želju,i jedino što mi pada napamet je to da ona u inat svima (a poznato je da je naša Sila inatljiva) želi roditi curicu,kao da želi nametnuti svima da i cure nešto znače,jer vidimo da se zalaže za prava žena,iako joj to baš i neide,zasad.. u Mardinu ženina riječ ne znači ama baš ništa i to nju ubija,ta spoznaja.brzopleta je i ne razmišlja da bi zapravo muško dijete bolje prošlo,a možda se boji roditi muško jer kad vidi sve one nasilne debile oko sebe možda se boji da bi i njen takav bio.iako neznam na koju mošu,kad je Boran tatica
ah Sila,ah..
Quote:
deseti dar kaže: Pogledaj post
Evo opet cu se vratiti na spol djeteta.Ako nista drugo,ima primjer u uzoj obitelji kaj tamo znaci biti roden kao sin ili kao kcer.Boran vs Narin
Znaci ostavimo po strani obican puk,gledajmo samo aginu djecu,kao sto ce biti i njeno,sin ili kcer.
Pa zar ona stvarno ne zna zbrojiti 2 i 2 i vidjeti kako ce zivjeti njena kcer,a kako sin.Samo pogleda ovo dvoje.
Mada zaboravila sam,kako ce ona to sve promijeniti,pa ce se eto prek noci polozaj zena toliko poboljsati da ce njena kcer ili sin uzivati isti polozaj
Nadam se da je ova njena epizoda o sinu/kceri gotova,da ju nece i dalje povlaciti jer me iritira taj nedostatak zdravog razuma.Jedno je gledat njen inat,tvrdoglavost,a drugo glupost.
Jeste inatljiva ali želi curucu i zašto je osuđivati zbog toga. Žensko dijete uz razumne, tolerantene i bogate roditelje u tom kraju može biti obrazovana i izabrati partnera po svojoj želji, njihova curica bi imala tu mogućnost, ne bi se morala boriti sa plemenom, obavezama i odgovornošću kakvu aga ima, donositi odluke o tuđim životima, često ići protiv sebe i svojih uvjerenja jer tako nalažu običaji.
U prvoj epizodi Boran aga je rekao Azadu da je trebao stati ispred njega i zatražiti ruku njegove sestre pa vjerojatno ne bi uvalio ni sebe ni druge u tolike probleme. Kad stvari postavim tako Silina želja je sasvim razumna, šta bi curica čiji su roditelji Boran i Sila dozvolu za školovanje, telefoniranje, udaju morala dobiti od njegovih roditelja, Džihana, Zinara i ostalih, bila bi jadna neuka i nezaštićena pa bi je muž mlatio svako malo, ma dajte u toliku krajnost pak ne mogu ići.
Kod običnog puka muška djeca uvjetno rečeno bolje prolaze, u ovom slučaju oni nisu "obični" i ja je ne osuđujem zbog želje. Mene bi ljutilo priređivanja slavlja samo za muško dijete, kao što me ljuti i njena musava faca kad saznaje za spol djeteta, ja ga ne bih htjela znati jer iskreno bilo bi mi svejedno.

Zadnje uređivanje Spadalica : 03.02.2013. at 20:28.
Spadalica is offline