Pogledaj jedan post
Old 08.03.2007., 22:01   #18
konačno masna jetra ili NASH- nelkoholni steatohepatitis. Jako ga je teško dijagnosticirati najtočnije tj. najsigurnija je dijagnoza a skoro i jedina ako se napravi biopsija jetre. Sve sam to prošao, nakon takve dijagnoze osim povišenog GGT, taj poremećaj je neko već spomenuo a radi se o Gilbertovom sindromu- nije opasan, kozmetički, tak svi kažu, za razliku od NASH-a. Pijem URSOFALK koji mi je propisao specijalist gastroenterolog, kao i Sylimarin-prvih godinu dana je šljakalo- nakon čega su mi opet povišeni AST i ALT, ali ja nemam tak velike vrijednosti, niti mi je GGT pretjerano visok ali je iznad normalnog.

Nisam debel niti sam ikada bio debel, nikada nisam bio bolestan, i redovito sam išao na liječničke preglede da bi mi prije tri godine mi uočili povišeni GGT, godinu nakon toga išao sam na biopsiju jetre jer nitko nije mogao postaviti dijagnozu-čak mi je jedna doktorica skomentirala da tražim dlaku u jajetu. Forsirao sam to jer mi je bitno zbog posla-sad znam na čemu sam a ne znam kako to da izliječim, mislio sam piješ lijekove 2,3 ili 4 mjeseca i bolest prođe- izgleda da je to malo teže. Ovo sa artičokom sam probao, nisam primjetioneko poboljšanje, dok za češnjak ne znam

Zanima me da li te kapsule od češnjaka se odnose na kolesterol ili pomažu i kod masne jetre, jer ja nemam povišeni kolesterol????
SAVJET: Sylimarin je skup, oko 70 kn, jednom prilikom sam isti taj lijek kupio u Bosni-Bos. Brodu za duplo manje, cijena je bila oko 29 - 30 kuna??
Toma77 is offline  
Odgovori s citatom