Pogledaj jedan post
Old 28.11.2008., 23:20   #95
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Samo na Teslu, koliko je on velik govori i to da se jedna jedinica u SI sustavu zove Tesla.

Sto se tice fizickih zakona, stvar stoji, ako se bavimo jednom pojavom. No, cak i dosadasnja tehnologija pokazuje koliko se moze napredovati na polju "ogranicenja". Recimo samo gustoca danasnjih procesora (opcenito ICa), pa zatim gustoca magnetskih zapisa (HDD). Isto tako, tko zna koliko zaista elektormagnetski valovi daleko dopiru, a da ih napredna tehnika moze detektirati.

Zna se vrlo vrlo približno, da ne kažem točno ako poznaješ materiju kroz koju se prostire polje. Daleko veći dometi se postižu laserima uz istu snagu.

Pored toga, ne treba zaboraviti niti kvantnu tehnologiju, o kojoj mi danas jos uvijek sanjamo. Prema njoj, zbog valne prirode, iz bilo kog dijela svemira mozes saznato sto se desava u bilo kom drugom dijelu svemira. Mi to danas ne mozemo, ali teoretski znamo da je to moguce.

Nategnuto, vidiš prošlost a ne sadašnjost, ali bi svakako bolje razumijeli.

A samo da spomenem, postoje sigurno i mnoga polja fizike, sasvim normalnih zakona prirode, ali mi to nismo jos otkrili. Elektricitet je relativno nedavno otkriven (u danasnjem smislu, baterije su postojale jos u starom Egiptu), a danas je sveprisutan i vazan, esencijalan bih se usudio reci.

Još dalje ... iz Sumera. Tamo su i otkriveni mali čupići koji su bili "baterije" koje su mogle objasniti kako su mogli fino pozlaćivati predmete.

A stav da sve sto sad znamo je sve sto postoji, pa mislim da je to jako glupo i ograniceno razmisljanje. Pa ja sad uopce ne znam sto znaju svi.

I tu dolazimo do onog sto spominjes. Sigurno da mnoga znanja i otkrica koja postoje i kojima se neki krugovi sluze nisu u javnoj upotrebi. Ja sam cuo, a bome, prema onom sto sam cuo i vjerujem da zaista postoje mnoge stvari, za koje mi ne znamo da postoje.

Recimo,

Auto na vodu. Doslovno ga punis vodom i on ide sasvim lijepo.

Ah, to je nategnuto mada bi i moglo biti.

Vesmasina koja pere bez detergenta, ali savrseno. Koristi ultrazvuk, a kupile su je kompanije za proizvodnju detergenta, naravno, da ne bi ostale bez posla.

Postoji odavna, početkom 80-tih su u Beyond 2000 (jako dobra dokumentarna serija iz pluskvamperfekta) pokazali istu, za 2000 $ bez detergenta i u hladnoj vodi.

I jos mnogo toga...

jap.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom