Pogledaj jedan post
Old 28.01.2010., 16:33   #61
Quote:
Bubamaraaaa kaže: Pogledaj post
Da ja vas nesto pitam buduci da me zanima. Za pocetak, ne, nisam dobila kaznu i ne zanima me jel ju moram platiti ili ne

Kod nas su promijenili nacin naplacivanja parkinga tako da sad vise nema kazne za neplacanje parkinga (koja je inace bila 60 kn) nego ti sad naplate tzv. "dnevnu kartu". E sad, dnevna karta za parkiraliste gdje se parking naplacuje 4 kn/h (i to od 7 do 20 h, svakim danom osim nedjelje) je 72 kn. Ako slucajno izracunas sam koliko bi te izaslo da cijeli dan parkiras ispane 4 kn x 13 (sati koliko dnevno se naplacuje)=52 kn.

Tko je sad tu lud?! Kako to da oni sad mogu naplacivati "dnevnu kartu" koja je skuplja nego cjelodnevno parkiranje? Oni su kao kukali da im je tih 20 kn vise trosak izrade dnevne karte. A da odes kupiti mjesecnu ili godisnju kartu kod njih izaslo bi te manje nego cjelodnevno parkiranje cijeli mjesec/godinu jer dobijes popust na kolicinu. Jel smiju to oni tako naplacivati?

Uglavnom, mi smo naje*** jer nam je sad kazna veca od kazne koja je bila prije nego sto su kazne postale protuustavne
Tko su to mi? Krsitelji pravila? Ako si normalan gradjanin, sposoban postovati pravila i zakone, onda kazna moze biti i milijun kuna, tebe to nece tangirat. A drugo, kazna nije samo za 'zaboravljeno' produzenje, nego i za uopce ne registriranje parkiranja. Zasto bi netko tko ne prijavi parkiranje placao isto kao i netko tko to cini. Netko tko krade struju dobit ce kaznu u vidu maksimalno moguce potrosene energije, 00-24, 7 dana u tjednu, 30 dana u mjesecu, iako nitko nikad nije potrosio ni 10% toga. Upravo zato da se stimulira jednostavno postovanje pravila. Nemoj parkirat bez da platis, nemoj krast struju, nemoj .... itd. Kad se vozis u ZETu bez karte, platit ces 8 kn kartu, ali i 150 kn dodatnu kartu, jer si ulovljen. Dakle, koja bi bila svrha da ti naplate koliko placaju i oni koji postuju pravila. Onda bi mogao ici na Ako Prodje Prodje sistem, cime radis budale od onih koji postuju pravila. Ovako, kad je kazna visesturko veca od moguce koristi, onda tek to ima smisla.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom