Pogledaj jedan post
Old 26.08.2016., 13:08   #39
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima "biti nedužan" sa ičime?
Hoćeš naći odgovornoga?
Uvijek ćeš ga naći samo ako pogledaš u ogledalo. On je odgovor na sva tvoja sadašnja i buduća pitanja.
S druge strane, ako nema više sile koju smatraš odgovornom i život je nastao pukom slučajnošću, onda ionako nije bitno koliko tko pati jer slatka smrt će prekinuti sve to, pa opet dođeš na nešto lijepo.
Čemu onda sva ova drama i pitanja? Koga boli kurac uostalom? Kako vidiš, Boga ne, osim ako svatko od nas nije Bog, pa i sam Bog proživljava na ovaj način naše iskustvo.
Sve što misliš da je bitno, nije bitno. U stvari, bitno je, ali ne na način na koji misliš.
Ljudi imaju patnju jer si ju pojedinačno ili kolektivno svi navuku na nos. A opet, kako sam već rekao, patnja je subjektivan pojam. Postoje ljudi koji kada padnu na ispitu počine samoubojstvo. Zamisli koja patnja to mora biti, a ti bi im se sigurno smijao i smatrao ih glupima. Nisu glupi, već je patnja subjektivan dojam. Nekoga i usrećuje tuđa patnja, pače mnoge, pa onda je možda patnja i dobra ili jednostavno ono, kako sam već rekao, što smo si ionako zakuhali.
Zašto uvijek gurate Boga u to?
Možda je Bog monstrum koji se pača u to da nema dobrote. Jesi ikad na to pomislio? Zašto bi Boga bolio kurac što ti misliš o "jadnom malom šmrkavom djetetu" koje pati i daješ na tome, ah, tako veliku pažnju?
Jesi ikada u ovom jadnom usranom društvu učinio nešto da patnje nema, razotkrio korupciju vladinih i korporativnih svinja kojima se sve vrti oko novaca ili jesi li pozitivnim mišljenjem i djelima utjecao na druge da budu bolji ljudi i da jadna mala šmrkava i ukakana, ah, tako nevina, nejač, ne pati?
Moš si mislit.
Kako uopće dijete može patiti ako se tek rodilo i nesvjesno je, btw?
Ja i ti možemo više patiti od njega. Ne znam zašto bi mi imali neku veću privilegiju na patnju od malog šmrkavog, posranog, usranog, kmečavog, nesvjesnog derleta. WTF!?
Ah... kmečanje o "moralu".
Ne zaboravite da imate upravo svijet kakav želite i kakav ste si stvorili.
pa čitav tvoj post je okarakteriziran idejom grijeha i kazne ("sami smo si krivi").. za neke stvari jesmo ali za većinu nismo..

i da, učinio sam "nešto" za razotkrivanje i borbu protiv korupcije i protiv patnje nejači (zašto pitam se ako to nije bitno), štoviše, mnogo sam vremena i sebe žrtvovao u tome. moglo bi se reć da sam si sam kriv i da sam trebo gledat svoja posla.

no ti očito patiš od ideje da si ti Bog i da si nekako odabrao "ovo". daj onda brale promijeni da se ne patimo ovako, molim te usrdno..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom