Pogledaj jedan post
Old 20.12.2016., 10:30   #68
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Nisi mi rekao zašto Europljana nema u Kongu. (Ili ih ima evo ekstremno malo.)
Ekstremnom i ubojitom? Hajde ne pretjeruj.
Nemamo dlake jer smo evolutivno otišli u drugom smjeru - evolutivno opet, smo to nadoknadili inteligencijom. Pa nosimo 2kg odjeće što opet povlači neevoluciju dlaka ispočetka.
Prilagodili smo se, samo na drugi način - kako to ne vidiš?



Hajd sve što si napisao iole, ali ovo?
Pa kako objašnjavaš da ljudi imaju sve duži i duži život?

Da civilizacija, fuj to.

Ne znam za tebe, ali meni je drago da je medicina napredovala.
(Između ostalog jer ja na primjer ne bih danas ovdje tipkala po forumu ili postojala, uopće. )

Tko to mi? Pa nije li hominidima pradomovina bila u srcu afrike? Otuda su se raširili po svijetu i tokom vremena mutacijama prilagodili okolini. Zašto europljane uzimaš kao neku polazišnu točku-pa naš gen za plave oči star je tek 10 000 godina?
To što je netko s vremenom razvio veću sposobnost prilagodbe opet ne znači da mu je ta okolina prirodna i srodna, samo se na istu adaptirao.

Ovo za rad je ustvari prilično logično. Osim što tako riskiraš ozljede, stres i nekvalitetna prehrana ti zasigurno ne produžavaju život. A o kvaliteti duha gdje osam sati provedeš skvrčen uz klimu piljeći u ekran okružen ljudima koje ne možeš smisliti-bolje da ne pričam. Na taj način nekom sociopatu osiguravaš lagodan život a sebi iluziju dobrog života (pukog preživljavanja ustvari).

Imaju duži život jer lijekovima produžavaju ili okončavaju bolesti-od kojih dosta njih prije nisu niti postojale, ili barem ne u ovolikoj mjeri. Jesi sigurna da su stari grci živjeli kratko i nesretno? Govorim upravo o očevima europske civilizacije čiji vrhunac na raznim poljima čovjek nije dosegao niti danas?
Ne znam za tebe ali mi se čini da je njihov život bio puno bliskiji onoj predodžbi o dembeliji nego životu kakvim mi živimo danas.

P.S. Tehnologija nije samo napredak u medicini, ona je ujedno i atomska bomba, uništavanje planete i reality zvijezda na mjestu predsjednika najmoćnije države svijeta
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom