Pogledaj jedan post
Old 03.05.2017., 16:32   #69
Quote:
Azuro19 kaže: Pogledaj post
Poštovani, čitao sam postove vezano na ovu temu, ali vidim da je prošlo par godina, pa reko da se nije zakon promjenio. Bolje da pitam sad

Ovakva je situacija, moja mama je naslijedila ostavinu svog djeda, kuću, račune u banci, itd. Nedavno smo dobili informaciju da postoji grobno mjesto na Mirogoju, također u vlasništvu pokojnog. Sad me zanima koji je postupak pokretanja naknadno pronađene imovine? Zahvaljujem Vam se unaprijed.
Pravac sud, a ne biljeznik. Sud ce na temelju vaseg prijedloga za ponovno provodenje ostavinskog postupka radi naknadno pronadene ostavinske imovine poslati isti biljezniku koji je i vodio ostavinu, a on ce na temelju sudskog rjesenja provesti ostavinski postupak radi naknadno pronadene imovine, i to je to.

Morate prvo na sud jer sud je taj koji povjerava ostavinske predmete biljeznicima pa ako odete s prijedlogom prvo biljezniku koji je vodio prvu ostavinu iza pokojnog, on ce vas isto uputiti na sud jer se bez suda ne moze nista.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom