Tema: Amfibije
Pogledaj jedan post
Old 15.09.2017., 00:28   #27
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Sad NEMAMO?

Koji kurac je vama, treba pisat u rebusima?
Stvar je vrlo jednostavna, ne može prostije, binarno: imamo/nemamo...
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Ja ih nisam vidio već 15 godina.

U vojarni "Kamensko" ,sjedištu inženjerijske pukovnije (i pontonijerijske )
postoji još jedan "aktivan" komplet GSP skele. Bila su i dva, sad koliko je sposoban ovaj drugi ne znam.
A postoji još nekolio GSP elemenata /kompleta u remontnom zavodu u ZG,vjerojanto motorno pokvarene i u fazi rashoda.
U zabačenom dijelu gore navedene vojarne , pred još koju godinu, se moglo vidjeti i po nekoliko kompleta GSP skela. No sve su zbog dotrajalosti i kvarova valjda rashodovane i nekamo (u otpad) izmještene. Dio jedne izložen na obližnjem Turnju.

Neki biser je ne tako davno htio i PTS ice rashodovati...na sreću se to nije dogodilo, tako da su 3 do 4 još uvijek dostupne.

Na ovoj vježbi "Kupa 2017" vidim i amfibijsku Patriu (sa propelerima ) ,doduše nije ronila pa nema montirane vanjski valobran.

Pohvlana je i nabava 10 novih desantih čamaca. Mislim da ih radi jedna karlovačka tvrtka inače specijalizirana za takve čamce. Nedavno je dio sličnih isporučila i vatrogascima odnosno Civilnoj zaštiti...

U DR,pa tako i u "Oluji" je inžinjerija radila žestoko na ovom dijelu ratišta ispresjecanog sa 4 rijeke.
__________________
Vojni kapelan prve klase

Zadnje uređivanje điđimiđi : 15.09.2017. at 01:21.
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom