Pogledaj jedan post
Old 24.04.2014., 22:08   #51099
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ti baš i nisi bio gore jer neke stvari totalno napamet pričaš. Ja ne znam gore zaista nikoga tko ima svoj stan. Mladima se ne uzimaju stanovi jer stanova niti nemaju. Cijene nekretnina su im van pameti i malo tko se odlučuje kupovati stan za sebe. S druge strane, dosta je popularno iznamljivanje velikih stanova na više podstanara. Cimerstvo im je jako rašireno.

Za dobivati stipendiju moraš biti uspješan student/ne smiješ padati godinu. Za vrijeme stipendiranja ti je zabranjeno obavljati bilo kakav posao za plaću/honorar.

Minimalna plaća u Danskoj kao zakonska odrednica ne postoji, za razliku od Hrvatske. Sindikati su uspjeli izdogovarati u nekim djelatnostima, ali daleko je to od toga da svi imaju. Konobari su npr. plaćeni kao u Zagrebu, manje-više, crkavicu i uglavnom te poslove obavljaju stranci.
joj daj ne kenjaj,molim te!!!!

po tvom nacinu pisanja ispalo bi da ce se jos malo kod nas po kvartovima skupljat donacije za te gore danske kolacice...
odakle ti da su konobari kao u zg i odakle ti da to ima veze s time sto rade stranci?!
to je jednostavna vrsta usluzne djelatnosti i kao svagdje,taj posao je podlozan fluktuacijama ljudi i kao takvog ga rade "jeftini ljudi"(bilo stranci ili ne)..a placa sigurno nije kao u zg,
ili si jednostavno presutio da njihova placa prava je TIPS ili neka shema na to..!?

Druga stvar,
ti svi sjevernjaci su po meni nekako jadni..
em zbog klime,sto zbog socio-drustvenih stanja drustva...
da nebi bilo zabune,nezalazem se za Ajfon na kredit dok sjedis na kavi,al brate mili nit netreba krepat s yxz para na racunu,a dijete ti prebire po kontenjerima kopenhagena..

Jug i sjever,od vjekova...
tako i to..oni imaju tu samotnjacku doktrinu dok kompletan jug europe ima vise obiteljski duh..i cemu pljuvat po tome..?!
A osoba koja usporedjuje zemlju poput Danske i HR...mora stvarno imat svoj neki prikriveni pokvareni interes ili jednostavno bit glup...
jer tu gotovo da nema parametra po kojem bi mogli se usporedjivat...nit se trebamo usporedijvat s njima...to je malogradjanstina i plitko..

Jedan mladi danac,da dojde ovdje kod nas..nekoliko godina....ispao bi cisti supak...
zasto,ne zato sto je poprilicno neobrazovan,naivan ili glup...vec radi toga sto svi problemi(ili benifiti) nisu u njemu,nego u drzavi kao cjelini...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline