Pogledaj jedan post
Old 24.03.2017., 01:59   #70
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
O čemu ti? Što ti je gnjusno? Što ti je bolesno? Zvučiš kao 15-godišnjakinja iz katoličke mladeži kojoj je netko pokazao sliku penisa, ili još gore, koja je izgubila nevinost, pa je sada sva uzneverena.
Gnjusna ti je ljudska priroda. Ili mi se čini da uopće nisi u stanju shvatiti što sam rekao. Nitko ovdje ne opravdava niti ubijanja, niti silovanja, samo mi se čini da ovo usiljeno glumljenje zgražanja nad istime djeluje već prilično smiješno i lažno.
Vrlo blentavi ad hominem za kojim posežeš neće promijeniti sramotnost sadržaja na koji sam se osvrnuo.

Pitaš što je gnjusno? Pa iznošenje glupih banalizacija prema kojima žrtva bira biti žrtva. Jest, svakako, oni koji su završili na Ovčari, sami su si krivi, pa oni su birali to što im je učinjeno, oni koji su skončali u Srebrenici, sami su si krivi što su tako završili pa oni su izabrali biti žrtvama... sve do onih milijuna žrtava nacističkih i komunističkih režima - svi su si oni sami krivi za to što ih je snašlo jer sami su to birali.

Što reći nego bolesno, gnjusno. Iza paravana 'duhovnosti' često se krije jedna primitivna sirovost i bešćutnost. Nekad sam nasjedao na takve fasade, ali prošao sam neku životnu školu i više me ne čudi kad naletim na one koji se predstavljaju "duhovnima" i "duhovnog" su im tako puna usta, a zapravo su tako sitne duše, sirove, grube i primitivne.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 24.03.2017. at 02:12.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom