Pogledaj jedan post
Old 04.12.2017., 09:12   #7666
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
Prilikom legalizacije svog objekta imao sam jednu specifičnu situaciju.Naime prilikom gradnje sam dvije postojeće stare kuće (izgrađene prije 1968-vidljive u snimkama) spojio u jednu sa malo većim gabaritima.Njihova površina je bila cca. 30-40m2 a sad je oko 100m2 sveukupno.

Kako sam papire predao u Trogiru oni su otišli dalje u Zagreb.I zu nastaje problem.Naime oni su meni nakon određenog vremena (2-3 godine) na adresu poslali dopis kako traže neku dopunu od onoga tko je radio papire -geodeta i arhitekta i da imam određeni rok za to kako mi ne bi propali novci od projekta.Došavši u ured kod izvođača njima nije bilo jasno što ovi u Zagrebu hoće od njih,čak su ih pokušavali dobit ispred mene na telefon,ali bezuspješno.
Nakon nekoliko dana javljaju mi se kako je dopis gotov i daju mi sve u kuverti pa neka pošaljem u Zagreb i kako misle da je to to.I ja sam to napravio ne znajući šta su oni i napravili.I tu je priči kraj.
Prije par dana stiže mi da moram platiti Naknadu za zadržavanje zgrade u prostoru i njen izračun.
U tom izračunu mi je upalo u oko kako oni u Zagrebu nisu uračunali u obujam zgrade i postojeće gabarite starih kuća.
Tako,nazvavši ured u Trogiru čovjek mi nakon mog upita kaže kako sam ja taj dopis potpisao(????) i poslao ga nazad u Zagreb.Pa nisam ja znao ni šta taj geodetski ured radi,ja sam samo poslao kuvertu!?!

Moje pitanje glasi.Ima li neki obrazac kojeg mogu iskoristiti kao žalbu koje mogu uputiti Upravnom odjelu za komunalne poslove,komunalnu infrastrukturu i zaštitu okoliša u Splitsko-dalmatinskoj županiji u Splitu (usput jeli to u Banovini?)
Mislite li da će mi oni ovu žalbu prihvatiti s obzirom da mi je u Obujam zgrade uračunato i već postojećih 40m2 površine (znam da se obujam mjeri u m3)

P.S. Zaboravio sam reći da su vjerovatno tražili da umjesto 50 m3 koliko su napisali u startu ,napišu obujam cijele zgrade s obzirom da mi je tu promijenu ,odnosno razliku;rekao i čovjek od kojeg sam dobio rješenje.

puno hvala
Dobiti nekoga u Agenciji u Zagrebu, bilo telefonom, bilo osobno, skoro pa nemoguća misija. Baš su "user friendly". I još imaju svoja tumačenja zakona koja baš ne drže vodu. To referent ako želi nekog zajebat, onda pošalje njegov predmet u ZG na rješavanje pa se ti ......
Prvo, sve podatke za izračun daje tvoj ovlašteni arhitekt. Dakle, konzultiraj se sa njime i vidi što je poslao.
Dalje, ako se ne slažeš sa izračunom, moraš znati da prijedlog rješenja priprema Agencija i šalje ga u Grad na donošenje rješenja i da ti ga uruči. Dakle, sve počinje od tvoje dokumentacije koju si predao, a u ovom slučaju Grad ti je ograničen u svome donošenju rješenja. Naravno, možeš se žaliti, ali je pitanje gdje ćeš doći.
Možda bi ti bilo najbolje prekinuti postupak koji vodiš, predati novi zahtjev za legalizaciju sa tom dokumentacijom (u Trogir), gdje će se rješavati, naravno, da ovaj puta znaš što si poslao, odnosno na koju ćeš kubaturu platiti i naknadu i doprinose. Možeš iskoristiti svu projektnu i geodetsku dokumentaciju koju si predao i prvi puta. I naravno, osigurati dokaze legalnosti tih dviju zgrada od prije. Mada je to sada pitanje, jer ako si izvodio znatne radove na tim zgradama dok si ih spajao (dizanje, promjena krova?), pitanje je što je od te legalnosti ostalo, pa je možda rješenje stvarno temeljeno na činjenici da su te zgrade u tom obliku nelegalne. Ali opet, ponavljam, pogledaj kako ti je projektant to prikazao.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom