Tema: Hare Krišna
Pogledaj jedan post
Old 28.08.2007., 13:07   #80
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Pa nije da nevalja ništa na zapadu ("i ćorava koka ubode po neko zrno , al budući da je usmerenje materijalističko, uskorno ni ono što valja neće valjati, ako se ljudi duhovno ne priberu. Ili ti možda smatraš da je sva ova zbrka i zlo u svetu, a najveći upliv na to upravo imaju "zapadne" zemlje, nešto valjano? Slepci vodaju slepce, pa na šta nalete.

Ja i govorim o učenju a ne o skandalima ISKCONA ili nekih drugih duhovnih organizacija.. Moj uvodni tekst u vezi sa ovom temom je bio:

"Osivač Hare Krišna pokreta, Swami Praphupada je preneo verodostojno vedsko monoteističko učenje. Definitivno jedno od tradicionalnih najdubljih i najkompleksnijih duhovnih nauka o Bogu. A pokret ko pokret i ljudi ko ljudi, ima svega u svim duginim bojama."

Tako da to što ti prigovaraš pojedinima lošim primerima u ISKCONU, ja bih ti se pridružio... i ne samo pdrudružio već i imao šta s pravom pridodati... , ali to nije diskvalifikacija ni za to društvo u celini (jer ima jako finih, savesnih i odgovornih ljudi tamo, koji možda nisu u položaju da učine nešto), a pogotovo to nije diskvalifikacija za to učenje. Uostalom iskon je samo mali ogranak vaišnavizma i to baš na "trulom" zpadu, a šta su zapadni društveni sistemi napravili od ljudi teško da popravka može proći bez lomova, ako je ikako više i moguća...! Situacija je tu veoma teška i pitanje je dal može uopšte da se popravi ili će nastaviti ovako rapidno da tone. Svaki dobronameran pokušaj je dobro-došao, sa bilo koje strane da dolazi.

A Sri Krsna Ksetra je difinitivno jedan od najsvetlijih primera u ISKCON-u, i nadam se da će tako i ostati. Da ne detaljišem... ... ... postalo bi odveć lično.



Slazem se da aje zapad u , da ne kazem cemu, no ni istok nije za baciti. Naprosto mislim da se ta linija razgranicanje odavno izgubila, ako je ikada, uistinu i postojala. danas posteoje ljudi tragaoci i masa materijalista, da ih tako grubo nazovem, najrazlicitije vrste. veliki deo njih je i u duhovnom, dakako.
Jedino bih te ispravio. Utemeljivac Hare Krisna je Cejtanja, a Prabupad je utemeljivac ISKCON
__________________
"I hate you guys / you guys are assholes / especially Kenny / I hate him the most."
otpadnik is offline  
Odgovori s citatom