Pogledaj jedan post
Old 18.11.2016., 14:56   #54
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
U hladnjaču ide maksimalno cca 10 000 kom pilića.
Po tvojoj računici (neka i bude 30 lipa po komadu) dolazimo do brojke od 3000 kuna.

Vjerojatno ne znaš koliko iznosi prijevoz sa šleperom hladnjačom na relaciji od 1000 km. Ja ga znam i on nije fiksan nego ovisi o xy čimbenika koji utječu na cijenu, a i nema svaki dobavljač iste komercijalne uvjete.

Bilo kako bilo, višestruko si promašio sa ovom cijenom.
Koliko tonažu može taj šleper prevesti? Nije bitan broj piceka već koliko tona stane. Ako stane samo 10 t nešto mi je to mala hladnjača jer ima i onih velikih i još i sa prikolicom.

I na kraju nije uopće bitan prijevoz jer je nabavma cjena 0,5 USD po kili! Dodaj prijevoz, hladnjaču, maržu i PDV i to je još uvijek manje od prodajne cijene na sniženju!

Netko reče što se ne bavite sa time, nije problem samo treba dosta velika početna ulaganja.

Ali kada se sistem uspostavi onda je zarada velika!

Problem je kada bi netko i uletio u tu igru, kanali su uhodani i uglavnom već su odnosi uspostavljeni po principu zna se tko je gazda i tko može sve igrati, novi igrači se brzo unište inspekcijama i kontrolama!

Glavni igrači imaju svoje ljude u ministarstvima koji se brinu za osiguranje kvota, ubrzano dobivanje dozvola i sličnu popratnu zakonsku formalnost.

Ako samo tako želiš uletjet u uigrani biznis brzo bi odnio gaće na štapu jer ekipa je uigrana i kvote su podijeljene.

Ista je stvar sa uvozom čokolade i svim ostalim proizvodima.

Tako da rugati se ljudima i reć im da samo tako ulete u biznis nije lijepo, nije sve u sposobnosti jer znamo kako to kod nas ide i kako se lako nekome roba može samo tako zaplijeniti pa onda čekaš godinama da ti se vrati, a lova stoji zamrznuta u uvezenoj robi koju je država privremeno oduzela.

Nakon 3 ili više godina kada dokažeš da si u pravu i da je sve u redu više to uopće nije važno jer si u međuvremenu već davno propao!

Uhodana ekipa za to vrijeme je svoju lovu okrenula više desetina puta, a tvoja je stajala kod države u zapljenenoj robi koju češ nakon par godina dobiti natrag, naravno bez kamate i bilo kakve odštete!
krekre is online now  
Odgovori s citatom