Pogledaj jedan post
Old 10.11.2017., 19:50   #7331
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
A rumunjska ili mađarska privreda ne zavise o suše? Vaša poljoprivreda nije ni do koljena njihovoj, nešto ne vidim da se oni opravdavaju sušama. Što se navodnjavanja tiče, a zašto ovaj tvoj idol nije pokrenuo navodnjavanje? 5 godina na vlasti je malo, pretpostavljam. Treba još 5 da dođe do idejnog projekta, pa još 5 do makete... itd.

Jer se ne može baš puno pokrasti kao u slučaju BgH2O

Ali, pitao sam te, koje još rezultate pripisuješ Vučiću? Jel zaista vjeruješ da Srbija ide u dobrom pravcu, i kako se tu uklapaju njih desetine na najbitnijim funkcijama sa sumnjivim školama i diplomama? Bi li ti u svom poduzeću zaposlio ulizice i muljatore ili dokazane stručnjake? Mislim, možda bi ti radije ovo prvo, samo pitam...



Kakva je ovo formulacija? BDP je porastao par postotnih poena manje od obećanog, a ne da nije porastao više. Onaj tvoj najavljivao 4%, porast će 2%, ponavljam to je toliko jadno i mršavo za vašu privredu.



Hrvatska zaista, koliko god to jadno zvučalo u kontekstu da nam je 800 eura prosjek, ima previsoke plaće obzirom na stanje privrede. Ali, ako nam je za utjehu, nakon desetljeća snažnog rasta duga, sada on stagnira i pada, a BDP raste za preko 3%.

Ma gle, u konačnici. Može i nama i vama BDP rasti i onih rumunjskih 6%, i dalje smo jadni. Kod nas neki bijedni desničari nisu se nakrali dovoljno valjda pa kradu i vode zemlju unazad. No kod vas, iskreno situacija je daleko gora. Naprosto, na čelu imate jednog čovjeka koji je toliko samozaljubiv, a toliko loš. Mislim, vrijeme je pokazalo i tek će pokazati, a ti misli šta hoćeš
Hrvatski BDP raste u leto kada je Srpski najviše pao.
Razlika turizam s jedne strane i poljoprivreda s druge.
Koliko srpski BDP zavisi od poljoprovrede Hrvatski još više od turizma,ni jedni ni drugi nemaju realno s čim da se hvale.
Recimo pokrivenost uvoza izvozom je u Srbiji za nekih 10-12 posto veća nego u Hvratskoj.javni dug neporedivo manji.
Srbija ima problem što ima aranžman sa mmf-om dakle sve se važe na apotekasrku vagu što je s jedne strane dobro jer se kontrolišu javni troškovi a loše jer su ulaganja države minimalna pa je uticaj na rast BDP-a mali.
Itd..itd.
Mondragon is offline