Pogledaj jedan post
Old 17.11.2007., 22:24   #1
Ptice kao kućni ljubinci (kanarinci, štiglici, golubovi...)

Imamo mužjaka i ženku malino kanarinaca i želimo ih spariti, njega smo kupili prije tri tjedna, a nju prije tjedan dana, držimo ih odvojeno, ali u istoj prostoriji (u dnevnom boravku, zagrijana prostorija), on je jako raspjevan i čini mi se da je zainteresiran, međutim ona je nekako povučena i ne djeluje mi kao da je ni blizu spremna za parenje, čak se bojim da je lošeg zdravlja, jer je nevesela i ima čudan izmet, nije baš proljev, ali skoro.

Dajemo im vitamin E i konoplju pomješanu sa drugom zrnastom hranom, muž im daje kuhani žumanjak, ali je ona od toga dobila još veći proljev.

Mi smo totalni amateri u ovome, ali muž mi je jako zainteresiran da ih pravilno njeguje i da uzgoji mlade, jer voli životinje i sa drugim vrstama životinja mu to dobro ide.

Molila bih za savjete:
  • ima li tko ideju šta je sa ženkom
  • kako da ih najbolje pripremimo za parenje i kada ćemo znati da su obadvoje spremni
  • sve ostalo što bi bilo dobro da znamo glede njege i održavanja, jer smo u par navrata imali kanarinca i nakon kratko vremena ugine, mada se on oko njih trudi, ali jako su osjetljivi

Zahvalana sam za bilo kakav savjet.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom