Pogledaj jedan post
Old 02.06.2008., 16:48   #23
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Prije tjedan dana sam bila na operaciji nosa i otada mi je nos otečen, te me zanima da li prirodna kozmetika osim hladnih obloga ima još kakav recept za što brze ozdravljenje, odnosno smanjenje otečenosti jer mi je nos trenutno vrlo otečen i tvrd na dodir.
Hvala, lolla
Ima jako dobrih rješenja u vidu gela s 2% escina i bromelina (iz ananasa) u gastroenteričkim kapsulama.Nažalost toga nema na našem tržištu.
Za smanjenje edema,podljeva i pospješivanje zarastanja možeš iskušati hladne obloge s tinkturom arnike (razblaži je s vodom ili hidrolatom smilja 1:5) ili s infuzom (čaj) arnike (2g na 100ml vode).Koristi se isključivo lokalno na koži.
Arnika zna izazvati alergijske reakcije (pogotovo nakon duge upotrebe) pa se mjesto nje može koristiti i infuz žutog kokotca (20g na 250ml vruće vode,više puta dnevno se koristi kao oblog).
Za bolje zarastanje rana i sprječavanje nastanka ožiljaka koristi se macerat centele.
Eterično ulje smilja je odlično za edeme,podljeve,a djeluje jako regenerativno na kožu.
Macerat centele i smilja bi trebalo koristiti 3-4 tjedna nakon operacije,nikako ranije.

Zadnje uređivanje phyto : 02.06.2008. at 20:37.
phyto is offline  
Odgovori s citatom