Pogledaj jedan post
Old 04.03.2003., 10:47   #1
Roaccutane (izotretinoin)

Čitajući topic 'Diane 35', vidim da dosta cura ima problema s tenom (tko zna kako stoje muškarci u tom pogledu, ništa se ne izjašnjavaju).

Nikad u životu nisam imala toliko problema s kožom (gadne, čvoraste, bolne akne po licu, vratu, leđima).
Policistični jajnici dijagnosticirani su mi prije nekih 10-ak godina.
U par navrata pila sam Diane 35 i sve se povuklo, koža perfektna i sve super. Svaki put nakon prestanka uzimanja Diana bilo je sve gore i gore.

Išla sam raditi krvnu sliku i hormonalne pretrage i sve je ok unatoč policističnim jajnicima (dakle, mogu se imati policistični jajnici, a da je s hormonima sve u redu). Menge redovite, opće zdravstveno stanje super, ali ova moja koža.. za popizdit.

I tako ja odoh kod liječnika i dobim Roaccutane (lijek, u stvari velike količine A vitamina u kombinaciji s još nečim, isključivo se koristi u liječenju težih oblika akni))

Roaccutane je izrazito jak lijek, teratogen (zabranjeno uzimanje trudnicama i onima koje to planiraju postati, čak i nekoliko mjeseci nakon prestanka uzimanja lijeka, mogu se javiti teška oštećenja ploda).
Krvne pretrage radim svaka 3 tjedna (uključujući i jetrene probe)
Većina nuspojava koja se može javiti trenutno mi se dešava: suha sluznica očiju, suha usta, koža lica mi se ljušti abnormalno. Oči me peku užasno, usta kao da mi je netko nešto ubrizgao, krv mi ide iz nosa. Jednom riječju, sva se sušim.
Znam da je to normalno za ovaj lijek, znam da sam pod kontrolom i ukoliko nešto ne bude u redu s krvnim nalazima , mogu lijek prestati koristiti.

Inače, učinkovitost ovog lijeka je oko 90 % (navodno). U ovo sam se imala priliku uvjeriti osobno upoznavši dečka koji se liječio Roaccutanom. Fantastičan rezultat. Samo što je on muško, a ja ne. Ne znam kako kod žena ovo reagira.

Inače, propisana mi je terpija od 4 mjeseca.
Došla sam do pola i ten mi je nešto bolji (premda teško baš i uočavam jer mi je lice suho i ljuskavo, najbolje ću vidjeti par mjeseci nakon korištenja lijeka).

Je li netko oda vas koristio ovaj lijek i kakvi su bili rezultati? Jesu li rezultati bili trajni?
Ili je sve u glavi/psihi (kod mene vrlo moguće) kako mi reče apotekarka, koja me pokušala nagovoriti da ne koristim Roaccutane jer je to čisti otrov.

da vas čujem..
rafaela is offline  
Odgovori s citatom