Pogledaj jedan post
Old 05.03.2003., 10:24   #9
Hvala svima na odgovorima.
Dakle, niti ovim se ne postižu definitivni rezulati. Toga sam se i bojala; sve dobro kratko traje, zar ne? Sad si razmišljam jel ovo uopće vrijedno patnje ako će mi nakon prestanka uzimanja lijeka(otrova?)biti isto. Ali sad mi je stvarno dosta gadno. Oči su mi se osušile (kapljem umjetne suze svakih sat vremena), mažem usta labellom svaka pol sata, lice peče i ljušti se).

Koliko sam ja uspjela skužiti oko ovog lijeka, on djeluje na principu da ti 'suši' lojne žlijezde, tj. one luče manje sebuma za nekih 70-80 % i logično da se tako spriječava stvaranje akni.
A kad se lijek prestane koristiti?


I jo nešto. Baš jučer sam našla na webu neku studiju o učinkovitosti vitamina B5 u većim količinama (kao ne šteti organizmu, višak se izlučuje mokraćom, a navodno je i djelotvorniji od Roacutana), jer " ...akne su posljedica poremećaja metabolizma masti u organizmu koji se dešava zbog manjka koenzima-A, a koenzim-A se satoji od od ovog vitamina, pa će njegovo uzimanje u većim količina potaknuti stvaranje koenzima-A, te potaknuti metabolizam masti i riješiti problem akni (završen citat)"
Na početku se preporučuju doze od 10 g dnevno(?), zatim se postepeno doze smanjuju, da bi se na kraju završilo sa trajnjijim uzimanjem doze od oko 3 g dnevno.

Luca, vidim da se razumiješ u materiju. Je li vitamin B5 stvarno tako neškodljiv i ima li ovo gore napisano smisla?

Ne znam više kaj da radim. Mislim, ljudi idu na Mjesec i stvaraju nuklearne bombe, a nisu uspjeli naći rješenje za akne.
pozdrav.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom